Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Тема впровадження ІТ-технологій, нагородження та виступи міжнародних партнерів, – у Полтаві проходить Міжрегіональний форум «Взаємодія громад: можливості, виклики, технології» (ФОТО)

Тема впровадження ІТ-технологій, нагородження та виступи міжнародних партнерів, – у Полтаві проходить Міжрегіональний форум «Взаємодія громад: можливості, виклики, технології» (ФОТО)

Сьогодні у Полтавському юридичному інституті Харківського національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» проходить перший Міжрегіональний форум «Взаємодія громад: можливості, виклики, технології».

Захід складається з трьох секцій, серед яких: «Підвищення інституційної спроможності місцевих органів влади: сучасні практики, досвід Полтавщини», «Інноваційні технології для розвитку органів місцевого самоврядування», «Ефективні інструменти соціально-економічного розвитку обєднаних територіальних громад».

Серед запрошених представники органів місцевого самоврядування Полтавщини та керівники обласних рад із сусідніх областей — Харківської, Сумської, Чернігівської, народні депутати Юрій Бублик та Андрій Река, а також міжнародні партнери – донорські організації, які допомагають розвивати місцеве самоврядування в Україні. Це представники Проекту «Реформа управління на сході України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Проекту «Підтримка децентралізації в Україні – DESPRO», Програми ULEAD з Європою ULEAD with Europe, Проекту «Проект «Партнерство для розвитку міст «Проміс», Полтавського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Зазначимо, що минулого року у грудні в області створили асоціацію «Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування», очолив її голова обласної ради Олександр Біленький. За рік до неї приєднались більше 50-ти рад різного рівня, а сама Асоціація поступово стає потужним лобістом інтересів самоврядних структур.

– Та ініціатива, яку ми давно хотіли реалізувати, сьогодні буде завершена. Проводимо перший Міжрегіональний форум місцевого самоврядування. Ми хочемо, щоб Полтавська область була регіональним лідером у впровадженні реформи місцевого самоврядування. У нас дуже поважні спікери, з якими ми співпрацюємо протягом року. Для мене важливо, аби зараз лідери місцевого самоврядування на місцях мали змогу зорієнтуватися, почути те, що пропонують наші західні донори, фахівці з ІТ-напрямку. І головне, для себе визначили чітку стратегію реалізації тих планів, які вони задумали, – сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, під час брифі ІТ-технологій нгу для журналістів.

Він висловив сподівання, що результатом проведення сьогоднішнього форуму буде впровадження проектів, які є у планах керівників органів місцевого самоврядування.

– Цей форум, я сподіваюся, проходитиме традиційно і через рік ми підсумуємо, що вдалося зробити нашим представникам гром ІТ-технологій ад. Бо ж розвиток — це завжди поступ вперед, і найголовніше, щоб висновки зробили не спікери, не організатори, а керівники органів місцевого самоврядування, – наголосив Біленький.

Перед початком Форуму, голова облради Олександр Біленький привітав Ніну Іпатій, яка Указом Президента №398/2017, з нагоди 26-ї річниці підтвердження Всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року, була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Вона – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер – художник ручної вишивки, вона презентувала свою колекцію на форумі.

Форум розпочали традиційно з нагороджень. Народні депутати вручили Почесні Грамоти Верховної ради України директору Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інні Іщенко та сільському голові Войнівської сільради Анатолію Бугаєві, а Грамоти Верховної ради України – першому заступнику голови Полтавської ОДА, депутату обласної ради Андрієві Пісоцькому та сільському голові Бутенок Миколі Скрильнику.

Як зазначив у своєму виступі Олександр Біленький, у країні динамічно розвивається реформа децентралізації. Уряд передає на місця повноваження, кошти. Але разом із розширенням можливостей, посилюється і відповідальність.

— Зараз якраз Асоціація найбільше доцільна і найбільше ефективна на теренах Полтавської області. Як організація, яка акумулює провідний досвід, певні можливості, об’єднує представників самоврядування і допомагає в розв’язанні проблем і вирішенні питань людей.

Голова Асоціації Олександр Біленький наголосив, що форум доволі амбітний. Організували його не для статистики, а щоб він був максимально корисним і цікавим для учасників, насиченим новою і важливою інформацією.

Одне із головних питань, яке прозвучало на заході, – впровадження ІТ-продуктів, ІТ-технологій — від обласного центру до найменшого села. Бо від Інтернету, від комунікацій залежить якість життя громади.

– Це і безпечний район, і медицина, і рятувальна служба – таким чином ця функція об’єднує навколо себе дуже багато життєво-важливих і громади, і людини речей, — розповів голова Асоціації.

Серед спікерів —міжнародний експерт Проекту «Реформа управління на сході України»Штефан Дрегер, головний експерт з питань міжвідомчої співпраці і місцевого економічного розвитку, Проект «Партнерство розвитку міст» (ПРОМІС) Олег Войтович, координатор проекту «Громадський бюджет» фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ, Оксана Гарнець, керівник проекту DESPRO в Україні Леонід Донос, міський голова Кременчука Віталій Малецький, керівник проекту EGAP Сергій Карелін, керівник проекту GIZ «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель, директор Полтавського ВП Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Балибіна, міський голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь та інші.