Ви тут:
Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

„Слата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з метою купівлі страхового стажу ”, – Жанна Кузнецова

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з метою купівлі страхового стажу”, – Жанна Кузнецова

З 11 жовтня 2017 року набрав чинності ЗАКОН УКРАЇНИ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Чи відбулися зміни з питання добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Питання добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” , зокрема статтею 10, в яку внесені зміні і які також набрали чинності з 11 жовтня 2017 року.

В розрізі змін, хто має право на добровільну сплату єдиного внеску з метою купівлі страхового стажу?

З 11 жовтня 2017 року особами, які мають право добровільно сплатити єдиний внесок і таким чином придбати страховий стаж , є:

члени особистого селянського господарства, особи, які досягли 16-річного віку, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які проживають в Україні, та громадяни України, які проживають за її межами.

Але, при умові, що ці особи не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями (тобто ніде не працюють!), та не належать до платників єдиного внеску, а саме не є фізичними особами-підприємцями, не провадять незалежну професійну діяльність: наукову, освітню, медичну, юридичну. Одним словом, не є самозайнятими особами.

Розглянемо таку ситуацію: – Особа має право купити страховий стаж і виникла така необхідність, які її подальші дії?

Перш за все необхідно звернутись до териториальних органів Пенсійного фонду з метою визначення періодів, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню- не працювала, не була фізичною особою-підприємцем, або самозайнятою особою.

Наступний крок – звернутися до територіальних органів Державної фіскальної служби. Наприклад, якщо ви мешкаєте у Полтаві, то до ДПІ у м. Полтаві принести заяву за формою, передбаченою чинним законодавством.

Заяву перевіряють, із особою зв’язується наш інспектор і якщо заява пройшла успішно перевірку, то в строк не пізніше ніж 30 – денний термін з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до затвердженої законодавством форми.

Які зміни відбулися в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

В договорі відбулися зміни щодо сплати єдиного внеску, а саме. Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

На сьогодняшній день мінімальний страховий внесок складає 704 грн., помножив на коефіцієнт 2 отримуємо суму в розмірі 1408 грн.

Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, передбачена цією частиною, може бути здійснена за окремим договором, укладеним у порядку, передбаченому чинним законодавством.

поширити новину: