Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

Про землю учасникам АТО, оподаткування та прийняття Закону №7363, – у Полтаві відбулася прес-конференція атовців (ВІДЕО)

Про землю учасникам АТО, оподаткування та прийняття Закону №7363, – у Полтаві відбулася прес-конференція атовців (ВІДЕО)

Згідно Закону №7363, який планують прийняти 19-22 грудня, розмір ділянки с/г призначення скорочується до 1 гектара, це стосується як учасників АТО, так і всіх громадян України. Скасовується відсутність оподаткування, а також право вільно розпоряджатися землею протягом 7 років. Про це, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко, депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук та Уповноважений представник ГС “Координаційна рада Громадських об’єднань учасників АТО” Тарас Лелюх.

– Хлопці та дівчата, які ризикували своїм життям на сході нашої країни захищаючи нашу землю від російської армії, тепер обдурені. Ті всі пільги, які вони могли б мати, а саме земельну ділянку (2га) під сільськогосподарське призначення, відсутність оподаткування на неї, а також право вільно нею розпоряджатися, стали черговою міфологічною обіцянкою влади, – зазначили під час прес-конференції.

Як розповіли спікери, законопроектом №7363 від 6.12.2017 року обранці хочуть практично позбавити права громадян отримувати та розпорядження землею для ведення особистого селянського господарства. Близько 270 народних депутатів підтримали внесення цього законопроекту.

– У Законі безліч безглуздих помилок, які стосуються учасників бойових дій та їх права на отримання земельної ділянки та пільг на ці земельні ділянки. Більшість обранців, можливо й самі не знали, за що тиснули кнопку, але дехто свідомо робив це, аби погіршити життя українському народові, – сказав Юліан Матвійчук.

Наразі Громадські організації учасників АТО звернулися до Президента, нардепів, депутатів міських та обласних рад, журналістів, громадських діячів з проханням вплинути на ситуацію та не дати вкотре пограбувати українців, зареєструвавши відповідну петицію.

– У законопроекті грубо порушуються права учасників бойових дій, усіх громадян. Прописано зменшення розміру земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства з 2-х га до 1-го. Тобто, те право, яке ми маємо у законодавстві, обмежують, ще й забороняють розпоряджатися своїм майном. Учасники бойових дій отримують земельні ділянки, дехто на них сам працює, а більшість — здають в оренду. Це право хочуть забрати. Хочуть заборонити будь-які дії, навіть спільний обробіток, на 7 років з моменту державної реєстрації, – наголосив Тарас Лелюх.

Він зазначив, що необхідно змінювати правила та закони в земельній сфері, отримання землі повинно проходити чесно і прозоро.

– Ввели квоти для цивільних громадян та учасників бойових дій залежно від аукціонів, а в той же час, десятки тисяч гектарів землі Держгеокадастр роздає без аукціонів через корупційне продовження права оренди, яке не впливає на квоту, та бійці залишаються без землі, – сказав Лелюх.

Учасники прес-конференції заявили, що готові долучитися до обговорення та прийняття Законів та правил у земельній сфері, та вимагають не порушувати права УБД, медиків, вчителів. І просять відтермінувати прийняття цього Закону.

– Великі агрохолдинги, великі агрокомпанії, які мають лобі у Верховній Раді, не зацікавлені у тому, щоб максимально роздати землю громадянам. Їм вигідніше мати відносини з великими фермерами, які площами надаватимуть їм землю. Інша ситуація — що робити після заборони передавати землю в оренду або спільний обробіток, тим хлопцям, які переїжджають, чи продовжують воювати далі чи за станом здоров’я не можуть обробляти її самостійно. Вони потраплятимуть під штрафні санкції? Тому, не можна приймати Закон у такому вигляді, – підсумував Анатолій Ханко.

Про що ще йшлося під час прес-конференції, дивіться у ВІДЕО

поширити новину: