Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Прагнення до Життя – сильніше за силу Смерті: у Полтаві презентували мистецький проект “Військово-польовий АРТ” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Прагнення до Життя – сильніше за силу Смерті: у Полтаві презентували мистецький проект “Військово-польовий АРТ” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулось урочисте відкриття експозиції мистецького проекту “Військово-польовий арт”.

Автор і куратор цього проекту – сержант Національної поліції України, полку спецпризначення “Київ” Павло Ротар. Як розпов автор ідеї під час відкриття виставки, у серпні 2014 року він відправився добровольцем на Схід. Саме у зоні військового конфлікту Павло зіткнувся з реаліями військового побуту, зі специфічним, непритаманним для мирного життя середовищем. Його зацікавили використані атрибути війни – ящики з-під боєприпасів, різні гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів та інше.

У той час у Павла Ротара виникла ідея створити із суто військових речей артоб’єкти. Він розповів, що основна ідея задуму – за допомогою поєднання мілітарних об’єктів  із традиційним українським мистецтвом, показати, що прагнення до Життя – сильніше за силу Смерті.

На даний момент у проекті беруть участь понад 130 майстрів майже з усіх областей України, а сама виставка налічує більш ніж 300 унікальних експонатів.

Серед майстрів є кілька атовців, які проходили службу у зоні бойових дій разом із автором ідеї. Нині, у рамках виставок проходять майстер-класи з різних видів народного мистецтва для дітей, ветеранів АТО, членів їх сімей та всіх охочих.

До слова, у експозиції, яка представлена у рамках арт-проекту, демонструються роботи майстрів з Полтавщини – Наталії Свиридюк, Володимира Маркар’яна, Алли Кісь, Юлії Тушко, Наталії Матвійчук, Світлани Мотрій, Оксани Кальної, Вікторії Заліської, Оксани Северин, Артема Грипича, Михайла Онацька.

Полтавка Наталія Свиридюк виготовила для виставки камуфляжні ляльки-мотанки:

“Для мене це була дуже ризикована мистецька дія. Складність була у тому, що тоді ще не знала, як поєднати камуфляж, військову форму із українським традиційним мистецтвом. Особисто для мене, це був мистецький виклик. Перш за все, я не хотіла нікого образити, адже ті хлопці, які воюють – це камуфляж реальний. Хтось його носив, форма порвалась під вибухами і її привезли сюди. Тобто я розуміла, що маю поставитися з повагою до того матеріалу, який є, не образити їх, показати, що ми тут, на мирній території, воюємо спільно з ними. Як можемо волонтеримо, допомагаємо, і підтримуємо їх”,  – розповіла майстриня.

Виставку можна відвідати з 26 грудня до 15 січня з 9:00 до 17:00. Вихідний день: середа.


 

поширити новину: