Ви тут:
Відео Суспільство ТОП-новина Україна 

Порошенко наступного тижня внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд

Порошенко наступного тижня внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд

Президент Петро Порошенко повідомив, що внесе на розгляд Верховної Ради проект Закону про Антикорупційний суд. «Наступного тижня я внесу зазначений законопроект на розгляд Верховної Ради, якщо Верховна Рада розблокує і дасть можливість його зареєструвати», – заявив Глава держави під час виступу на заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

За словами Президента, початок роботи нового Верховного Суду є значним кроком у процесі реформування судової системи, однак – це не є завершення судової реформи. «В нас попереду ще дуже багато роботи і на черзі – законопроект «Про Антикорупційний суд», – підкреслив Петро Порошенко. Водночас, він додав, що знає про те, що велика частина громадськості, в тому числі і юридичної, не підтримує зазначений законопроект.

«Я просив Верховну Раду створити робочу групу для того, щоб я як Президент міг врахувати рекомендації тих чи інших фракцій Верховної Ради для того, щоб уникнути дискусій і вийти на компроміс. На жаль, поки що це не було зроблено», – зауважив Глава держави.

Він висловив сподівання, що Верховна Рада наступного тижня розблокує ситуацію з Антикорупційним судом, відкликавши зареєстровані законопроекти, які є неконституційними, і які визнані експертами, в тому числі Венеційської комісії, такими, що не відповідають ключовим вимогам побудови судової системи і антикорупційного законодавства.

«Впевнений в тому, що Антикорупційний суд, після підтримки його Верховною Радою, завершить формування антикорупційної інфраструктури і дасть можливість розглядати корупційні справи, які розслідуються НАБУ, підтримуються Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, іншими правоохоронними органами. Але буде мати виключно антикорупційну спеціалізацію», – наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що це є надзвичайно важливим і для побудови справедливого суспільства всередині держави, і для підвищення авторитету України в світі, і для підвищення довіри між нами і нашими партнерами.