Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

Понад 3000 працівників Суспільного мовлення можуть втратити роботу внаслідок непрозорої кадрової політики, – Правління НСЖУ

Понад 3000 працівників Суспільного мовлення можуть втратити роботу внаслідок непрозорої кадрової політики, – Правління НСЖУ

Національна спілка журналістів України занепокоєна кадровою політикою керівництва Національної суспільної телерадіокомпанії України, через яку без роботи можуть залишитися понад 3000 співробітників Суспільного мовника. 

​Безперечно, зміни в роботі колишніх обласних державних телерадіокомпаній потрібні. Це розуміють і численні співробітники НСТУ в різних областях країни. Втім, людей обурює той факт, що керівництво деяких філій готує списки співробітників, які надалі працюватимуть в реформованій структурі НСТУ, але робиться це без надання критеріїв цього процесу й, відповідно, викликає безліч запитань. Авторитетні й досвідчені колеги, котрі мають власні проекти, ті, які пройшли усі тренінги ПАТ “НСТУ” й були в числі лідерів, нині не потрапляють навіть до оновленого штату компанії, а на їхні посади призначають «кимось у Києві рекомендованих осіб».
При цьому з програмниками не проводиться жодних зустрічей, конкурсів, співбесід. Половина співробітників, серед яких відомі й авторитетні в областях країни журналісти, на межі звільнення. Призначені  т.в.о. менеджерів і продюсерів у філіях Суспільного безапіляційно заявляють колективам, що все з регіонального контенту – це гидота, – скаржаться журналісти філій.  
​На пленумі НСЖУ 21 грудня 2017 року правління спілки звернулося до заступника голови Наглядової ради ПАТ “НСТУ” й секретаря НСЖУ Світлани Остапи з питанням, чому правління Суспільного не дотримуються обіцяної відкритості відповідно до СТРАТЕГІЇ, МІСІЇ та СТАНДАРТІВ СУСПІЛЬНОГО в ході реформування. Звернулося саме через незгоду з тим, як триває реформа Суспільного мовлення – не через саму реформу, а через спосіб її впровадження, непрозорість багатьох важливих процесів, які відбуваються під гаслом «реформи». Члени правління дістали ствердну відповідь: жоден з працівників НСТУ не залишиться на вулиці.
Втім, того ж дня під час чергового засідання Наглядової ради ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” голова правління Зураб Аласанія та члени правління презентували нову оптимізовану структуру суспільного мовника та повідомили: станом на жовтень 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії становила 7318 співробітників, а до 2 квітня наступного року становитиме 4087, тобто мало не половина колективу… (https://suspilne.media/news/58). Та знову не подані критерії відбору співробітників.
Кадрова політика – дуже чутлива тема. Ми закликаємо поважати права всіх працівників НСТУ і проводити її відкрито та прозоро. Зокрема, мають бути оприлюднені критерії, за якими відбуватиметься набір штату в реформовані структури, а також проводитися конкурси на посади в телерадіокомпанії.