Ви тут:
Полтавщина Пригоди Суспільство 

На Полтавщині під час заміни вікон урятували 637 кажанів

У Карлівці врятували рекордну кількість кажанів

Фахівці Центру реабілітації рукокрилих “Фельдман Екопарку” забрали і врятували 637 кажанів із Карлівки на Полтавщині. Тварин, які влаштувалися на зимівлю, знайшли у школі під час заміни вікон.

 Як розповіла заступник керівника Центру, кандидат біологічних наук Олена Прилуцька, порятунком кажанів зайнялася вчителька хімії разом з учнями. Протягом декількох днів вони витягли з щілин 630 кажанів “куля”, ще чотири рудих вечорниці і три двоколірних кажана. Карівчани зв’язалися з харківським Центром реабілітації рукокрилих і передали кажанів для порятунку.

Це — наш рекорд за кількістю зібраних за межами Харкова кажанів. Усіх їх було доставлено до Центру, де волонтери всю ніч їх вимірювали, кільцювали і сортували. Зараз в Центрі на годуванні вже 300 кажанів, ще 700 в холодильнику. Нам вже не вистачає рук, холодильників і місць для годування

— каже Олена Прилуцька.

Після зимівлі в Центрі реабілітації кажанів, в кінці березня або на початку квітня, врятовані кажани будуть випущені на волю.

За словами Олени Прилуцької, тварин можуть відвезти і назад до Карлівки, де вони жили до цієї зими. Але так як звичні для них місця зимівлі зникнуть після ремонту школи, як варіант розглядається облаштування спеціальних будиночків кажанів.

Центр реабілітації кажанів Фельдман Екопарк — перший в Україні і з 2013 року волонтери Центру врятували тут понад 5 тисяч кажанів.