Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Миргородські школи у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація»

Миргородські школи у проекті «Енергоефективні школи: нова генерація»

У цьому навчальному році загальноосвітні навчальні заклади будь-якого українського міста, селища чи села отримали унікальну можливість взяти участь у соціальному Проекті «Енергоефективні школи: нова генерація». Цю ініціативу впроваджує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» за фінансування енергетичної кампанії ДТЕК. Від Миргорода у проекті беруть участь два начальні заклади: ЗОШ №3 і ЗОШ №7, повідомляють у міськраді.

Головними цілями Проекту є виховання обізнаних та свідомих споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг і своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні та інші ресурси і своєчасно за них сплачують; формування відповідальних власників своєї квартири та будинку,  лідерів енергоефективності, активних і мотивованих знавців житлово-комунальної грамоти.

Нагадаємо, що в рамках Проекту вперше в Україні відкрито цілодобову безкоштовну онлайн-програму дистанційного навчання (ПДН) курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів та факультативного курсу для учнів 9-11 класів «Абетка з основ житлово-комунального управління», які схвалені Міністерством освіти і науки.  Завдяки необмеженому покриттю через дистанційний формат навчання, діти навіть із самих маленьких та віддалених від центру населених пунктів мають унікальну можливість долучитися до Проекту. Єдина умова – доступ до Інтернету.

Приємно відмітити, що переважна більшість очільників міст та регіонів, керівництво підрозділів освіти, адміністрація та педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів   підтримали інноваційний Проект «Енергоефективні школи: нова генерація».

Станом на 10.12.17 р. до участі в ньому зареєструвалися майже 500 ЗНЗ із 23 областей та м. Києва. Безумовним лідером у рейтингу регіонів є Полтавська область, керівництво якої розуміє необхідність і підтримує формування запиту на енергоефективність серед місцевих громад як запоруки досягнення нашою державою енергетичної незалежності.

До участі у ПДН Проекту долучилися 69 шкіл із 52 населених пунктів Полтавщини. Причому така кількість учасників пояснюється  активністю шкіл селищних та сільських шкіл Гадяцького, Хорольського, Кобеляцького та інших районів області. Полтава налічує 50 ЗНЗ, з яких у ПДН зареєструвалися 5 (10%), а в місті Горищні Плавні у Проекті працюватимуть 6 ЗНЗ, що становить 75% їх загальної кількості.

Послідовність дій із відео підказками щодо кожного етапу можна знайти за посиланням  https://www.youtube.com/channel/UC5xJfryvS7cWdAOAqOEB3hg/videos.

За даними ПДН, уже почали створення класів, графіків проходження тем, профілів вчителів та учнів у рамках курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» 50 зареєстрованих шкіл. Безпосередньо до навчання приступили (пройшли вхідне анкетування, вступний урок  та  перешли до першої теми) 14 шкіл, які створили 17 класів. Тобто в деяких школах проходити курс буде не один пілотний клас.

Аналогічну роботу за  факультативним курсом «Абетка з основ житлово-комунального управління» проводять шість зареєстрованих ЗНЗ. За робочим планом Проекту навчальний процес за цим курсом, розрахованим  на один семестр, має розпочатися у січні 2018 р.

Перейти до вмісту