Ви тут:
Комуналка Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Лічильники — тільки на вводі до об’єкту: «Полтававодоканал» пояснив нові правила підключення до водогонів

Лічильники — тільки на вводі до об’єкту: «Полтававодоканал» пояснив нові правила підключення до водогонів

2 серпня в Україні набув чинності закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно з ним, нових абонентів підключають до мереж тільки за наявності лічильника. Ще одна обов’язкова умова — вузол обліку необхідно встановлювати тільки на межі балансової належності. Тобто, у місці, де закінчуються мережі водоканалів і починаються абонентські.

Деталі нового ЗУ пояснює начальник відділу по роботі з юридичними особами служби обліку та реалізації «Полтавоводоканалу» Олена Забишна:

Згідно з документом, будь-який об’єкт ми можемо приєднати до мереж водопостачання тільки за умови встановлення вузла обліку на межі балансової належності. Тобто, у точках, де закінчуються мережі нашого підприємства і починається водогін абонента.

Раніше, говорить фахівець, лічильники водопостачання на підприємствах розташовували безпосередньо в цехах, на складах, у побутових приміщеннях тощо. За новим законом, вузли обліку можна монтувати тільки у місці підключення.

Здебільшого це — колодязі, де відбувається розгалуження мереж, — пояснює Олена Забишна. — Таким чином, сторони уникають необлікованих втрат води, які раніше виникали на ділянках, що належать абонентам, але не обліковувались за допомогою лічильника.

Встановлення ж вузла обліку саме на межі мереж підприємства та абонента, говорять спеціалісти водоканалу, стимулюватиме споживачів економити водні ресурси та утримувати власні мережі в задовільному стані. Наприклад, своєчасно замінювати пошкоджені труби, з’єднання тощо.

Те ж саме стосується й приватного сектору, — розповідає начальник відділу по роботі з юрособами «Полтававодоканал». — Фізичні особи-споживачі мають встановлювати лічильник водопостачання не в будинку, як було раніше, а теж у точці приєднання.

До власників підприємств, де лічильники встановлені не на межі балансової належності, представники «Полтававодоканалу» звертаються з офіційними листами та надають приписи з вимогою привести облік води до вимог чинного законодавства. Тобто, перенести вузли у визначені документом місця.

За новим законом, на виконання цих рекомендацій юридичні особи мають рік з моменту набуття чинності, — додає Олена Забишна. — Ми ж, звертаючись до бюджетних установ, просимо в бюджетах на 2018 рік закласти вартість виготовлення проектної документації та монтажу лічильників в точках приєднання.

Крім того, пояснює фахівець, на деяких підприємствах, що раніше мали значні потужності, а нині в кілька разів зменшили темпи виробництва, встановлені раніше лічильники необхідно замінити на лічильники меншого калібру. Адже вузол обліку за технічними характеристиками має чітко відповідати об’ємам води, які споживає підприємство.

Стимулювати юридичних осіб змінювати лічильники та переносити їх у потрібні місця ми можемо і під час переукладання договорів, — говорить фахівець. — В нових договорах прописуємо всі умови, які має виконувати споживач згідно чинного законодавства.

Прес-служба «Полтававодоканалу»

поширити новину: