Ви тут:
Суспільство Україна 

Газ за новою формулою буде дешевшим, але навряд «Газпром» відновить поставки, – Коболєв

Газ за новою формулою буде дешевшим, але навряд «Газпром» відновить поставки, – Коболєв

Газ за оновленою формулою контракту з «Газпромом» буде дешевшим для НАК «Нафтогаз України», ніж той, який компанія закуповує сьогодні в Європі. Однак є сумніви, що «Газпром» відновить поставки.

Про це заявив глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, передає NV.ua.

«Позитивний момент рішення (Стокгольмського арбітражу за контрактом на поставку, – ред.) – ціна, за якою Газпром буде змушений нам поставляти газ, буде нижчою, ніж та, за якою ми зараз купуємо газ з європейського напрямку», – сказав Коболєв.

Глава «Нафтогазу» зазначив, що згідно з рішенням арбітражу на два роки, що залишилися для дії контракту (2018-2019), у НАКу є вимога відбирати не менше 4 млрд куб. м в рік, а у «Газпрому» є зобов’язання щодо постачання не менше 5 млрд куб. м в рік.

«Це буде означати більше дешевого газу для українських споживачів», – вважає глава НАК.

У той же час він висловив сумніви, що «Газпром» буде готовий виконувати ці умови і поставляти газ «Нафтогазу», оскільки суд не визнав, що за поставки газу на тимчасово окуповані території повинен платити «Нафтогаз».

«Чи буде «Газпром» готовий відмовитися від цього боргу і поставляти нам далі газ, дізнаємося найближчим часом», – сказав Коболєв.

Нагадаємо, що у Стокгольмському суді «Нафтогаз» виграв арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Так, українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому «бери або плати» на $56 млрд. Окрім того, суд знизив ціну газу на $130 за період в 2014 році.

Окрім того, арбітраж відмовився зобов’язувати Україну платити за газ, який «Газпром» самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але «борг» записував на Нафтогаз.

Разом із тим, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, «Нафтогаз» повинен виплатити «Газпрому» близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

поширити новину: