Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Виконавці цього злочину є інструментом у чиїхось руках, – Лариса Гольник (ВІДЕО)

Виконавці цього злочину є інструментом у чиїхось руках, – Лариса Гольник (ВІДЕО)

Сьогодні у прес-центрі ОКІА “Новини Полтавщини” відбулась прес-конференція судді Лариси Гольник та Ігора Гавриленко.

Нагадаємо, увечері 22 листопада, приблизно о 17:25 на полтавську суддю Ларису Гольник двоє невідомих скоїли напад, внаслідок якого вона отримала забиття, розсічення м’яких тканин голови, а її чоловік — забиття рук та ніг. Подія сталась у Полтаві біля Меморіалу Слави.

Полтавська поліція розслідує напад на суддю Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка як хуліганство із застосуванням зброї, а саме за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство із застосуванням зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень)”.

У більшості ЗМІ були досить точно описані події того вечора. Що того дня я дійсно поверталася зі своїм чоловіком з роботи. Якби Ігор не зустрічав мене, з жахом можу припустити, що події того вечора могли б розвиватися зовсім іншим шляхом. Саме активна протидія, і перш за все, упередження удару, який вони планували нанести, врятували мене. По мені прийшовся тільки один удар, адже чоловік побачив, як вони занесли кийки над моєю головою, Ігор дуже швидко відреагував і відбив удар злочинців. І саме тому мені пощастило”, – зазначила Лариса Гольник на початку прес-конференції.

“Інформація про цю подію миттєво розійшлася по всій Україні, навіть наступного дня представники місії ОБСЄ до нас звернулися. Нам вдалося зламати плани нападників своїм відчайдушним спротивом. Коли ці молодики зрозуміли, що вони не впораються з нами, ми намагались тікати, ми бігли за ними, хапали за велосипеди”, додав Ігор Гавриленко.

Гольник уточнила деякі подробиці того дня. Більшість ЗМІ зазначали той факт, що нападники нібито під’їхали на велосипедах, проте це не так, вони у той час вже чекали на жертв, а велосипеди стояли на підніжках біля них.

Суддя Гольник розповіла, чому вони з чоловіком, наражаючись на небезпеку, намагалися затримати злочинців:

“Ми намагалися затримати цих злочинців, адже я розуміла, що головне — когось затримати тому, що ці злочини будуть дуже важко розкриватися і розумію всі складності, які стоять перед слідством. Виконавці цього злочину є інструментом у чиїхось руках, і тільки встановивши цих осіб можна рухатися далі, інакше неможливо буде встановити замовників”, наголосила Лариса Гольник.

Постраждале подружжя спростувало інформацію, яку розповсюдили ряд ЗМІ, навіть у заголовках писали, що начебто “суддю били під прицілами 20 відеокамер спостереження”.

“Це не так, місце де сталося побиття — не освітлюється. Щодо 20 камер — вони розташовані на шляху втечі нападників”, – зазначили вони.

Вони зазначили, що у справі є двоє свідків:

“Перебуваючи у алеї, після побиття, до нас підійшли дві жіночки, не пов’язані між собою, вони погодились бути свідками. Одна з них запропонували Ларисі хустинку, для того, щоб вона змогла витерти кров, інша — намагалась викликати поліцію зі свого телефону. Лариса сама намагалась зв’язатися з керівниками поліції, яких вона знає, і їй не вдавалося.”

Виклавши фото Лариси після побиття у Facebook, досить швидко до постраждалих прибули журналісти “Лтави”, згодом й інших видань.

“Щодо поліції, то вийшло деяке непорозуміння – “Пам’ятник Слави”, “Парк Слави”, тобто поліція і “швидка” поїхали до “орла”. Вже потім вони зорієнтувалися і поїхали до нас. Ларисі передзвонив начальник Полтавського відділу поліції Олександр Терела, і запитав де вона знаходиться. І саме він першим із правоохоронців прибув першим на місце події. Згодом під’їхала “швидка”, поліція і слідчо-оперативна група. Саме тому Представники ЗМІ прибули на місце події швидше”, – поінформував Гавриленко.

Також, Лариса Гольник пояснила, чому правоохоронці відкрили справу за статтею Кримінального кодексу України (Хуліганство із застосуванням зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, а не “Напад на суддю”:

Це вже питання до правоохоронних органів, але зараз за кваліфікацію злочину я не б’юся. Я думаю, що найголовніше зараз — знайти виконавця, а тоді вже можна ставити питання, про перекваліфікацію”, – сказала вона.

Також, зазначила, що оскільки нападники були завчасно підготовлені та очікували на жертв, вони постраждалі відхиляють версію про пограбування.

“Характерною ознакою, на яку слід звернути увагу є те, що нападники не висловлювали ніяких погроз, взагалі не промовили ні слова. Деякі журналісти припустили, що побиття пов’язане із якоюсь із моїх справ, проте хочу нагадати, що 2 роки я являюсь суддею без повноважень і за цей час не розглянула жодної справи”, – повідомила Гольник.