Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

У Полтаві відзначили Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Учора у виставковій залі міського Будинку культури відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом.

Ендокринологічна служба Полтави разом з партнерами щорічно організовує заходи, метою яких є підвищення глобальної обізнаності людей з питань діабету, пропаганда дбайливого відношення до власного здоров’я та впровадження культури здорового способу життя. Цьогоріч конференцію було проведено уже вдесяте, повідомляють у міській раді.

Фахівці повідомили, що нині діабет займає 4 місце серед хвороб, які стають причинами летальних випадків. На сьогоднішній день в усьому світі зареєстровано 422 мільйони людей хворих на цукровий діабет. Майже половина хворих – це люди у віковій категорій 40-59 років.

У місті Полтава за останні п’ять років кількість хворих зросла в 1,3 рази і складає близько 11 тисяч осіб, з яких майже 2 тисяч осіб – інсулінозалежні.

“Діабет – одна з головних проблем сучасності, яка може призвести до інвалідності, втрати працездатності, тяжких ускладнень. Кожні 10 секунд в світі стає на 2 хворих на цукровий діабет більше”, – наголосила завідувач лікувального сектору управління охорони здоров’я Ольга Кушніренко.

Під час заходу хворі та їхні родичі прослухали лекції від провідних фахівців, які висвітлили актуальні питання діагностики, профілактики та лікування цукрового діабету і його ускладнень. Також, усі присутні мали можливість взяти участь в безкоштовному експрес-аналізі рівня глюкози у крові, дегустації дієтичних продуктів харчування, майстер-класі з нордичної ходьби.

Протягом всього заходу діяла виставка діагностичних лікарських препаратів, товарів та послуг для людей з діабетом.

Система Orphus