Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

“…прийшла навала московська   й  принесла з собою руїну і смерть” – Софія Русова”: у Полтаві провели круглий стіл щодо популяризації та увічнення діячки доби Української революції 1917- 1922 років

“…прийшла навала московська й принесла з собою руїну і смерть” – Софія Русова”: у Полтаві провели круглий стіл щодо популяризації та увічнення діячки доби Української революції 1917- 1922 років

Учора у «Центрі освіти та соціально-педагогічної підтримки ім. Софії   Русової   Полтавської обласної ради» відбувся круглий стіл «…прийшла навала московська   й  принесла з собою руїну і смерть» – Софія Русова.

На круглий стіл завітали вихованці та викладачі “Центру освіти та соціально-педагогічної підтримки ім. Софії  Русової   Полтавської  обласної ради” та викладачі та студенти кафедр педагогіки та історії України ПНПУ ім. Короленка.

“Донедавна наш навчальний заклад носив ім’я Надії Крупської. Окрім зміни назви, спеціалізована школа-інтернат №2 змінила й статус”, – розповіла заступник директора з науково-методичної роботи Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2 І-ІІІ ступеня “Центру освіти і соціально-педагогічної підтримки імені Софії Русової” Любов Куторжевська.

Перейменування провели у рамках виконання, продовжила вона, закону України  «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»,  Указу  Президента «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» та виконання рішення сімнадцятої сесії сьомого скликання № 532.

“Хочу подякувати ОДА та депутатам обласної ради за підтримку ініціативи Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства   “Просвіта” щодо з увічнення у назві обласного інтернату № 2 I-III ступенів постаті Софії Русової”, – наголосив заступник голови Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства   “Просвіта” Олег Пустовгар.


Учасники круглого столу обговорили життєдіяльність Софії Русової.


Вона глибоко усвідомлювала, що школа й виховання мають діяти  у повній відповідності  з  особливостями й потребами своєї країни та нації.


У міністерстві освіти (за гетьманату Павла Скоропадського) очолювала Департамент дошкільної та позашкільної освіти, була активна у дерусифікації шкіл, в організації курсів українознавства, підготовці українських шкільних підручників і в укладанні плану й програми єдиної діяльної (трудової) школи, яка повинна мати національний характер.

З 1 вересня наша школа бере участь у проведенні дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня “Соціалізація особистості в умовах інноваційного освітнього середовища”, яка розрахована на 5 років. У нас з’явилися класи з інклюзією та багато занять для творчого розвитку учнів”, – зазначила директор Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2 І-ІІІ ступеня “Центру освіти і соціально-педагогічної підтримки імені Софії Русової” Алевтина Ключинська.

Довідково: Софія Федорівна Русова — видатний літературознавець, дослідник дитячої літератури, співробітник численних наукових і популярних українських журналів, автор праць  з педагогічних питань (зокрема, дошкільного виховання). Автор праць про творчість Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Рабіндраната Тагора. Автор праць «Дошкільне виховання» (1918), «Перша читанка для дорослих, для вечірніх та недільних шкіл» (1918), «Методика колективного читання» (1918), «Єдина діяльна (трудова) школа» (1923), «Теорія і практика дошкільного виховання» (1924), «Дидактика» (1925, 1930), «Сучасні течії в новій педагогіці» (1932), «Роль жінки в дошкільному вихованні» (1934), «Моральні завдання сучасної школи» (1938); спогадів «Мої спомини» (1939), «Наші визначні жінки» (1934; друге вид. 1945). Перший крок з увічнення Софії  Русової  у Полтаві зроблено завдяки декомунізації. На пропозицію депутата міської ради Юліана Матвійчука та   голови Полтавського міського  товариства «Просвіта»  Тараса Пустовіта   голова облдержадміністрації   Валерій Головко перейменував провулок Бакинських комісарів на честь родини Русових.