Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчук долучається до проекту «Запуск регіонів»

Кременчук долучається до проекту «Запуск регіонів»

Цей проект  здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Національного Фонду на Підтримку Демократії (NED) у сфері регіонального розвитку, місцевого самоврядування та підвищення прозорості та відповідальності місцевої влади.

Участь у презентації проекту взяли міський голова, секретар міської ради Юрій Гриценко, начальник відділу енергоменеджменту та енергетики виконкому міської ради Тетяна Андрієвська, депутат Кременчуцької міської ради Микола Шевченко, директор КП «Кременчук інвест», представники Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва, Ірина Ковра та Марина Хромих.
Міський голова наголосив, що децентралізаційні процеси, що відбуваються в нашій державі, відкривають багато можливостей громаді в управлінні своїми муніципалітетами, різними суспільно-економічними процесами.
Досвід Українського інституту міжнародної політики з питань  активізації громади в таких процесах буде дуже корисним для кременчужан. Практика показує на те, що серед жителів міста багато ініціативних громадян, які бажають покращити умови проживання. Керівник міста зазначив, щоб дати громаді можливість брати активну участь у суспільних процесах, в останні роки запроваджено чималу кількість проектів, реалізація яких передбачає або їх авторство, або їх безпосередню участь.
У рамках зустрічі експертам Українського інституту міжнародної політики було проведено презентації проектів, над втіленням яких працюють фахівці КП «Кременчук інвест», відділу енергоменеджмента та енергетики, також було ознайомлено їх із міськими партисипаторними практиками тощо. У свою чергу експерти відзначили, що Стратегічний план соціально-економічного розвитку Кременчука є успішним інтелектуальним проектом. Разом із цим порадили розробляти програми соціально-економічного розвитку  не на рік, а більш довгострокову перспективу.
Ініціатива «Запуск регіонів» містить у собі:  ініціатива Українського інституту міжнародної політики спрямована на підтримку реформи децентралізації та покращення інвестиційної привабливості регіонів України; комплекс програм та заходів для допомоги Мінрегіону України щодо втілення реформи децентралізації на основі досвіду розвинених країн; тренінги та консультації для допомоги Об’єднаним територіальним громадам стати конкурентоспроможними та інвестиційно-привабливими; налагодження контактів та партнерства для використання кращих практик розвитку територій.

 

Система Orphus