Головні події рибної галузі за тиждень: призначення керівника Львівського рибоохоронного патруля, зариблення Дніпра та затримання порушників у регіонах
Головні події рибної галузі за тиждень: призначення керівника Львівського рибоохоронного патруля, зариблення Дніпра та затримання порушників у регіонах
З 20 по 26 листопада у рибній галузі відбулись затримання порушників у Одеській, Полтавській, Чернігівській та Сумській областях. Крім того, Управління оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та Азовський рибоохоронний патруль виявили по два порушника за цей період. Держрибагентство призначило керівника Львівського рибоохоронного патруля, його випробувальний термін становить 2 місяці. Також представники Міністерства зі справ сільського життя Естонської Республіки провели для працівників Держрибагентства навчання з роботи в системі електронного моніторингу вилову риби.
20 листопада відбулось зариблення Дніпра, в акваторії Кам’янського водосховища. Вселення проводилось за кошти користувачів водних біоресурсів, які здійснюють промисловий лов у даному водосховищі. У Дніпро випустили три тонни дворічок білого товстолоба.
20 листопада Азовський рибоохоронний патруль разом з прикордонниками та Нацполіцією виявили чоловіка з сіткою «павук». Вилучено 35 шт. риби. Збитки склали 23 205 грн. Через 3 дні рибоохоронний патруль викрив громадянина, який здійснював незаконний лов риби 29 бичковими пастками. У чоловіка було виявлено 695 екз. бичків. Завдано збитків рибному господарству у розмірі 23 630 грн.
В цей же день на оз. Кагул Одеський рибоохоронний патруль викрив порушника з 20 лісковими сітками. Чоловік встиг виловити 50 кг риби. Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 15 368 грн. 23 листопада рибоохоронний патруль спільно з охороною СТРГ «Риба Бессарабії» зафіксували три грубих порушення правил рибальства. Загальна кількість виловлених біоресурсів становить 80 екз. Завдано збитків у розмірі 13 855 грн.
З 20 по 21 листопада Полтавський рибоохоронний патруль разом з водною поліцією зафіксували три випадки браконьєрства. Загальна вага виловленої риби становить 144 кг. В результаті вилучено 8 ліскових сіток та 3 човна. Збити становлять 27 989 грн.
21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем на озері поблизу с. Конятин затримано чотирьох місцевих жителів. Громадяни здійснювали лов водних біоресурсів сіткою бредень. У порушників вилучено 15,5 кг риби. Збитки по даному факту склали 15436 грн. Також було затримано двох місцевих мешканців, які за допомогою порожевої сітки встигли виловити 9 кг риби. Завдано збитків на суму 5610 грн.
Крім того, Управління оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» виявило двох грубих порушників, які здійснювали незаконний лов риби. На момент затримання у чоловіків було вилучено дві сітки, човен та 12 кг риби. Збитки, завдані рибному господарству, становлять 7 803 грн.
23 листопада працівниками Сумського рибоохоронного патруля був затриманий чоловік, який ловив рибу з човна за допомогою 14 сіток. «Улов» рибалки склав 17 кг риби. Завдано збитків у розмірі 30 141 грн.
Цього дня в Національному університеті біоресурсів і природокористування відбувся круглий стіл на тему: «Рибна галузь України: здобутки, проблеми та перспективи». Під час круглого столу обговорювались питання стану, проблем та шляхів розвитку аквакультури в Україні. 2018 рік запропоновано визнати роком рибництва в Україні.
26 листопада двоє рибалок на пластиковому семимісному човні з двигуном вийшли на риболовлю. Вже о 13:00 год того ж дня з громадянами було втрачено зв’язок. Про зникнення вночі дідусь повідомив Нацполіцію та ДСНС України. Київський рибоохоронний патруль також долучився до пошуку зниклих. Інцидент стався на Канівському водосховищі, поблизу м. Переяслав-Хмельницький.