Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

Як обладнати засобами дистанційної передачі даних комерційні лічильники газу непобутових споживачів — поради «Полтавагазу»

Як обладнати засобами дистанційної передачі даних комерційні лічильники газу непобутових споживачів — поради «Полтавагазу»

Встановлення засобів дистанційної передачі даних (ДПД) на лічильник газу – вимога до власників комерційних вузлів обліку, виконати яку необхідно у визначені терміни. Пояснюємо, кому це потрібно зробити обов’язково і який алгоритм.

Хто за законом повинен встановити собі засоби ДПД?

Кодекс газорозподільчих мереж визначає, що власники комерційних вузлів обліку газу мають забезпечити облаштування лічильників газу засобами дистанційної передачі. Це не стосується лише лічильників, які використовуються у побуті (населення).

Якщо річний обсяг обліку природного газу лічильника є у межах від 10 тис. до 100 тис. кубометрів, то встановити засіб ДПД потрібно до грудня цього року. Якщо менше 10 тис. кубометрів — до червня наступного року.

Ці лічильники повинні мати імпульсний вихід, конструктивне рішення якого реалізовано в певних марках засобів вимірювальної техніки.

Який алгоритм встановлення засобу дистанційної передачі даних (ДПД)?

  1. Отримати у Оператора ГРМ (ПАТ «Полтавагаз) технічні умови на проектування та облаштування засобів ДПД;

  2. Внести зміни на підставі технічних умов у робочий проект на лічильник та погодити його у Оператора ГРМ;

  3. Придбати необхідне обладнання, провести монтаж засобів ДПД, налагодити канали зв’язку і передачі даних, перевірити достовірність зчитаних даних (все це допомагає зробити Оператор ГРМ);

  4. Прийняти в експлуатацію засоби ДПД на лічильнику за участі Оператора ГРМ. Це підтверджується актом введення в експлуатацію.

Якщо лічильник облаштовують засобами ДПД без його заміни або без проведення монтажно-зварювальних робіт, то порядок тут такий самий, але без перших двох пунктів стосовно технічних умов.

Що ще потрібно знати про дистанційну передачу?

Якщо визначені терміни для встановлення засобів ДПД порушуються або ж власник не допускає Оператора ГРМ облаштувати таку систему, споживача можуть відключити від газопостачання.

У «Полтавагазі» зазначають, що встановлення засобів дистанційної передачі даних лічильника дійсно може додати певних труднощів юридичним особам. Перш за все, через необхідність витрачати на це час та кошти. Але це законодавча вимога, яку мусять виконувати і Оператор ГРМ, і відповідні споживачі.

Щоб максимально спростити для споживачів процедуру встановлення, в кожному районі газопостачання визначені відповідальні особи.

У Полтаві споживачі, які відносяться до зазначеної категорії, можуть звертатися до «Єдиного вікна». Телефон – (0532) 50-15-77, (0532) 50-11-32.

Прес-служба «Полтавагазу»

Система Orphus