Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся заключний кущовий семінар з підвищення правової спроможності територіальних громад

У Полтаві відбувся заключний кущовий семінар з підвищення правової спроможності територіальних громад

Важливою формою правопросвітницької роботи в області стали кущові семінари із циклу «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині» для посадових осіб місцевого самоврядування та держслужбовців. Всього проведено 8 таких семінарів. 31 жовтня 2017 року у м. Полтава відбувся завершальний семінар з вищезазначеного циклу. Цього разу його учасниками стали селищні, сільські голови, секретарі сільських і селищних рад, державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, голови та члени громадських рад при адміністраціях Полтавського, Решетилівського та Диканського районів.

 

Відкриття заходу відбулося за участю  заступника керівника апарату-керуючої справами виконавчого апарату обласної ради Оксани Черкас, начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олега Тимченка, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександра Черчатого. З вітальним словом до учасників зібрання також звернулися очільники місцевої влади – голова Полтавської районної державної адміністрації – Ігор Карімов та голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко.

«У 2017 році відбувається переорієнтація системи безоплатної правової допомоги з надання правової допомоги окремим фізичним особам на посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад, яка здійснюється з ініціативи Полтавської обласної ради та підтримки Полтавської обласної державної адміністрації Регіональним центром з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області за рахунок внутрішніх ресурсів шляхом поглиблення договірних відносин з органами влади» – повідомив Олександр Черчатий при відкритті заходу.

Дана діяльність проводиться завдяки сприянню прийняття цільових програм з виділенням коштів для БПД, проведенню правопросвітницьких заходів, розширенню доступу територіальних громад до безоплатної правової допомоги, зростанню мережі точок доступу до правової допомоги. Всі ці завдання вимагають використання у роботі нових, прогресивних форм і успішно реалізуються.

«Проведення подібних заходів є важливим засобом не лише для здобуття необхідних правових знань з метою їх подальшого використання посадовими особами місцевого самоврядування у своїй професійній діяльності для подальшого покращення надання адміністративних послуг мешканцям територіальних громад, а й можливістю поспілкуватися з колегами, обмінятися досвідом» – зазначила Оксана Черкас.

Про стан впровадження та перспективи розвитку реформи децентралізації на Полтавщині учасникам семінару розповіли Володимир Микійчук – виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування та Олександр Ісип експерт Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області.

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий звернув увагу учасників семінару на  основні завдання, які виконує система, розповів про показники роботи Регіонального та місцевих центрів, що з кожним роком збільшуються, оскільки громадяни все частіше звертаються за захистом своїх порушених прав. Також очільник системи БВПД області розповів про те, яка робота проводиться фахівцями щодо посилення правових можливостей територіальних громад, зокрема поділився позитивними напрацюваннями щодо розробки та прийняття програм правової освіти населення чи спеціальних програм надання правової допомоги з виділенням цільових коштів на видання методичних матеріалів на правову тематику, проведення комунікативних заходів, насамперед, на рівні територіальних громад, спрямованих на інформування громадськості про систему правової допомоги та механізми захисту прав громадян, забезпечення висвітлення такої інформації у ЗМІ. Крім того, учасники дізналися про проведення правопросвітництва в регіоні та реалізацію в області Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

 Представникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування також розповіли про актуальні питання проходження служби в органах місцевого самоврядування, діяльність органів влади та місцевого самоврядування по запобіганню безробіття в сільській місцевості,  пенсійну реформу в дії.

З виступу  Алли Косик, в.о. заступника начальника, начальника Управління з контролю за використання та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області присутні дізналися про основні напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері.

Учасники семінару мали можливість поставити питання доповідачам та отримати на них фахові відповідь.

Вже традиційно серед учасників заходу провели анкетування щодо оптимізації надання безоплатної правової допомоги в регіоні.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

 

Система Orphus Поделиться на fb