Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогорічний День захисника України ще 19 родин учасників АТО з Полтавщини святкуватимуть у власному житлі

Цьогорічний День захисника України ще 19 родин учасників АТО з Полтавщини святкуватимуть у власному житлі

13 жовтня Голова Полтавської ОДА Валерій Головко спільно зі своїм заступником Олегом Пруглом та директором департаменту соцзахисту населення Людмилою Корнієнко завітали до родин трьох учасників АТО, які в рамках державної програми в 2016 році отримали компенсацію на придбання житла.

Свій візит керівництво області приурочило до Дня захисника України та Дня українського козацтва, і навіть прийшло з подарунками, щоб привітати атовців Полтавщини та їхні родини. Утім, основна мета візиту — переконатися, що родини героїв живуть у належних умовах, мають все необхідне та відчувають підтримку держави.

Спільне фото з родиною Фролових

Першим відвідали Миколу Фролова — атовця, що в 2015 році брав участь у бойових діях у складі взводу «Грифон» УМВС України в Полтавській області. При виконанні службових обов’язків отримав мінно-вибухову травму і, відповідно, інвалідність ІІ групи.

Вони разом з дружиною виховують півторарічну донечку. З березня минулого року родина перебувала на квартирному обліку, і за рахунок виплаченої компенсації вже в січні цього року придбали трикімнатну квартиру.

Завжди лишаються поточні питання

Доки маленька Полінка з цікавістю розпаковувала подарунки, батьки розповіли про нове житло. У приміщенні індивідуальне опалення, зовні — утеплення. Кухню господиня вже робила «під себе». Батьки подружжя живуть зовсім поруч — такі умови навряд би хтось передбачив і підлаштував, окрім самих власників житла.

— Дуже добре, що в людей тепер є можливість самостійно вибирати собі житло, — говорить Людмила Корнієнко. — Адже, наприклад, коли раніше давали квартири чорнобильцям, то органи місцевої влади купували помешкання самостійно. Тож люди отримували вже те, що їм вручали. Не завжди житло відповідало усім побажанням.

Наступною відвідали Аліну Чурікову — дружину загиблого учасника АТО, що виховує дворічного сина Олексія. Молодший сержант Валентин Чуріков з квітня 2015 року захищав незалежність і територіальну цілісність України. У жовтні з нагоди народження дитини побував дома у короткочасній відпустці та зміг потримати новонародженого на руках.

У родини Чурікових

Загинув Валентин 7 квітня 2016 року під Горлівкою в с. Широкий Лан Донецької області.

Родина загиблого в грудні 2016 року в рамках державної програми отримали компенсацію на придбання житла, а в березні цього року придбала двокімнатну квартиру в Полтаві.

Жінка отримує щомісячну матеріальну допомогу з обласного бюджету. Також другий рік поспіль вдалося відпочити за цільовою комплексною програмою області. Скаржиться, що складно стати в електронну чергу до дитсадка.

Валерій Головко дав вказівку проаналізувати ситуацію з садочками в області та допомогти влаштувати хлопчика до одного з найближчих закладів.

Останнью на сьогодні стала багатодітна родина Сергія Мороза — учасника АТО з 2014 року. При виконанні бойового завдання у січні 2015 року отримав мінно-вибухову травму, внаслідок якої йому встановлено інвалідність ІІ групи.

Сергій — батько п’ятьох синів. Разом з дружиною Ларисою та чотирма неповнолітніми синами родина проживала в Чутовому та з грудня 2015 року перебувала на позачерговому обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Валерій Головко допомагає маленькому Ярославу діставати подарунки

У 2016 році Сергій Мороз отримав компенсацію в рамках державної цільової програми, за рахунок якої родина придбала чотирикімнатну квартиру в Полтаві. У травні цього року вони переїхали до нової квартири. Троє страших синів навчаються в Полтавській ЗОШ №37. П’ятирічний Ярослав — до школи ще не ходить.

Атовець потребує постійного лікування. Ось і знову невдовзі лягатиме до госпіталю, тож очільник області пообіцяв посприяти в наданні якісної медичної послуги та забезпеченні ліками.

— Дуже позитивні емоції після спілкування з родинами учасників АТО. Ми потихеньку починаємо віддавати наші борги перед ними— покращуємо їхні житлові умови, — говорить Валерій Головко. — Головне, що в цих родин була можливість вибрати район, поверхи, розміри в межах передбаченого фінансування. Держава прийняла правильне рішення, зробивши це через монетизацію, оскільки право вибору залишається за родинами. І я схвалюю їхній вибір квартир.

Загалом у 2016 році за рахунок виділених області 12,9 млн грн отримали компенсацію та придбали житло 19 сімей учасників АТО. З них — 10 сімей загиблих атовців та 9 сімей інвалідів ІІ групи з числа учасників АТО.

 

Перейти до вмісту