Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Тільки 2% з майже 2 тисяч багатоквартирних будинків Полтави обладнані загальнобудинковими лічильниками води, — «Полтававодоканал»

Тільки 2% з майже 2 тисяч багатоквартирних будинків Полтави обладнані загальнобудинковими лічильниками води, — «Полтававодоканал»

Згідно із Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», що набрав чинності 22 червня 2017 року, кожен багатоквартирний і приватний будинок, а також промислове підприємство, повинні бути обладнані вузлами комерційного обліку. Мова йде про лічильники, які мають стояти на вводах до будівель.

Цей закон вніс корективи в способи обліку води, використаної абонентами водоканалів. Якщо раніше мешканці будинків могли сплачувати за послуги або користуючись показниками індивідуального лічильника, або за затвердженими нормами споживання, то відтепер вузли обліку необхідно буде встановити на кожному водопровідному вводі. Про це повідомляють в прес-службі «Полтававодоканалу».

Начальник служби обліку і реалізації Любов Войтенко

У документі чітко визначено, що кожен багатоквартирний будинок повинен мати вузол комерційного обліку, – цитує закон юрисконсульт «Полтававодоканалу» Оксана Жихарєва. – Простіше кажучи, на вводах до багатоповерхівок (зазвичай, у підвалах) необхідно буде встановлювати загальнобудинкові лічильники споживання води.

Без цього, підкреслюють фахівці підприємства, зараз не прийматимуть в експлуатацію жодну новобудову. Хоча новий порядок обліку комунальних послуг, природно, застосують і до старих будинків. Незалежно від того, є у квартирах лічильники чи немає.

Роботи, стверджують працівники водоканалу, буде чимало. Адже загальнобудинкові лічильники встановлені тільки у 2% полтавських багатоповерхівок.

У Полтаві маємо 1934 багатоквартирні житлові будинки, – наводить цифри начальник служби обліку та реалізації КП «Полтававодоканал» Любов Войтенко. – З них лише 42 оснащені вузлами комерційного обліку.

Крім того, послугами централізованого водопостачання у Полтаві користуються близько 34 тисяч домогосподарств у приватному секторі. Вони теж повинні бути повністю обладнані лічильниками. Те ж саме стосується і всіх об’єктів юридичних осіб.

Згідно з вказаним законом, роботи з оснащення приладами комерційного обліку у житловому секторі мають бути виконані протягом двох років з дня набрання чинності даного закону, – розповідає начальник відділу по роботі з фізичними особами Тетяна Герасименко. – А юридичні особи мають бути обладнані впродовж року з моменту набуття чинності документу.

Сплачувати за встановлення обладнання повинні мешканці багатоквартирних будинків. Після монтажу та оформлення вузли обліку стануть сумісною власністю жителів.

Абонентам не варто відразу лякатися сплати за встановлення приладів комерційного обліку, – заспокоює споживачів Тетяна Герасименко. – Законом передбачена тривала розстрочка виплат .

Відповідальність за встановлене обладнання, згідно Закону, нестимуть співвласники будівлі. Проте, механізм впровадження Закону нині знаходиться в стадії обговорення.

Зараз члени Асоціації «Питна вода України» – представники водоканалів з різних регіонів держави – працюють над створенням дієвої процедури реалізації Закону, – говорить Любов Войтенко. – Після того, як рекомендації напрацюють, їх передадуть до Верховної Ради України для вивчення та впровадження в дію.

 

Система Orphus Поделиться на fb