Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Що отримають ліквідатори аварії на ЧАЕС від нових реформ?”, – Віктор Шкурпела

“Що отримають ліквідатори аварії на ЧАЕС від нових реформ?”, – Віктор Шкурпела

“Основне проблемне питання чорнобильців — це проект Закону про державний бюджет на 2018 рік та реформи”, – сказав голова обласної організації “Союз Чорнобиль” Віктор Шкурпела.

Сьогодні, саме це питання обговорили у Полтавській ОДА, під час зустрічі у Полтавській ОДА голови ОДА Валерія Головка з активом громадських чорнобильських організацій.

“Сьогоднішня зустріч стосується підтримки звернення громадських організацій області ліквідаторів чорнобильської катастрофи до парламенту, щодо підвищення соціальних стандартів”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Влітку цього року облрада підтримала звернення чорнобильців, яке потім направили до Верховної ради.

Уряд надав відповідь на звернення: “Ваші пропозиції будуть враховані”, але у проект бюджету ці пропозиції не внесені.

“У першу чергу нас турбує наше здоров’я, тому нам цікаво як ми будемо лікуватися за новою медичною реформою та які будемо отримувати пенсії. Адже коштів, які заклали у бюджет 2017 року виявилось недостатньо”, – зазначив голова обласної організації “Союз Чорнобиль” Віктор Шкурпела.

Під час зустрічі обговорили потреби та проблеми ліквідаторів області. Учасники мали змогу вислухати інформацію про медичну та пенсійну реформи, а також задати найактуальніші запитання представникам Департаменту соціального захисту, Департаменту охорони здоров’я та Головного управління пенсійного фонду України у Полтавській області.

“За нинішньою нормою, на 18 днів оздоровлення чорнобилець має право отримати компенсацію в розмірі 5250 грн. І ми розуміємо, що цього бракує для повноцінної реабілітації. Втім, маємо рішення: з обласного бюджету можемо надавати додаткову матеріальну допомогу на ці потреби, – зазначила директор Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Учасники зустрічі домовилися, яким чином можна вирішити питання оплати санаторно-курортного лікування цієї категорії пільговиків.

“Ми будемо підтримувати та відстоювати права ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, тому по завершенню нашої зустрічі ми сформуємо звернення, у якому викладемо всі побажання чорнобильців і 26 жовтня я особисто передам це звернення Прем’єр-міністру”, – зауважив Валерій Головко.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту