Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Результати засідання колегії Головного управління ПФУ в Полтавській області

Результати засідання колегії Головного управління ПФУ в Полтавській області

На засіданні колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області 31 жовтня йшлося перш за все про підсумки роботи органів Пенсійного фонду області протягом 9 місяців поточного року.

Цей період став знаковим для органів Фонду у зв’язку із активним обговоренням та впровадженням пенсійної реформи, що стартувала в Україні 11 жовтня.

Зважаючи на тенденції реформування, наявні проблеми та вплив очікуваних позитивних змін в пенсійній галузі, ключовим напрямом діяльності органів Фонду стала мобілізація коштів до пенсійного бюджету.

Завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати з 1 січня п.р. та внесення змін до трудового законодавства в області вдалося досягти значного збільшення надходжень до бюджету Фонду. Протягом дев’яти місяців акумульовано
3,2 млрд. грн, що на 0,5 млрд. грн (16,9%) більше запланованого та на
1,1 млрд. грн (майже на 50%) перевищує відповідні минулорічні показники. Середньомісячна заробітна плата, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, зросла з початку року на Полтавщині з 5466 грн до 6521 грн, або майже на 20%.

Органи Фонду в повному обсязі реалізували свою основну місію – своєчасну виплату пенсій в регіоні і таким чином забезпечили соціальними гарантіями 443,1 тис. громадян, що перебувають на обліку. Потреба на виплату пенсій з початку року досягла 7 млрд. 565,5 млн грн, що на 6,2%, або на 443,4 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У числі найбільш соціально значимих підвищень нинішнього року – перерахунки пенсій з 1 жовтня відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, який був ухвалений Верховною Радою України 3 жовтня і набув чинності 11 жовтня.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

Перераховано майже 412 тис. пенсійних справ, відтак 97% полтавських пенсіонерів відчули вплив жовтневих новацій. Зокрема, підвищення отримали:

– 115 тис. осіб – до 140 грн;

    – 146,9 тис. осіб – від 140 грн до 500 грн;

    – 53 тис. осіб – від 500 грн до 1000 грн;

    – 52 тис. осіб – від 1000 грн до 2000 грн;

    – 14 тис. осіб – від 2000 грн до 3000 грн;

    – 9 тис. осіб – від 3000 тис. і вище.

Середній розмір підвищення пенсій, розрахований для кожного пенсіонера за документами пенсійної справи, склав 598 грн. Суттєве збільшення розміру пенсії відчули ті пенсіонери, що мали значний стаж роботи та заробітну плату, вищу за середню чи мінімальну.

Крапка у процесі «осучаснення» пенсій була поставлена не лише із завершенням виплатного періоду, а після завершення безкоштовної доставки інформаційних повідомлень громадянам, яким пенсії збільшені на суму понад 140 грн.

У результаті перерахунків середній розмір трудової пенсії на Полтавщині з початку року зріс на 607 грн і склав 2354 грн. Середній розмір пенсії представників силових структур досяг 2772 грн.

В умовах пенсійного реформування органи Пенсійного фонду області в числі перших серед регіонів України здійснили перехід на нову централізовану платформу призначення і виплати пенсій, що дозволяє значно поліпшити якість обслуговування громадян.

Завдяки співпраці з місцевими органами державної виконавчої влади на Полтавщині відкрито 33 агентських пункти та віддалених робочих місць для працівників Фонду за місцем проживання громадян в об’єднаних територіальних громадах, соціальних та медичних установах, центрах обслуговування тощо.

У порядку денному колегії стояло також питання щодо реагування органів Пенсійного фонду області на виявлені ознаки тінізації заробітної плати та взаємодію з контролюючими органами з питань порушення прав застрахованих осіб. Здійснюється така взаємодія на підставі аналізу даних реєстру застрахованих осіб, що накопичується в унікальній базі персоніфікованого обліку Фонду.

Констатувалося, що загальна кількість застрахованих осіб на Полтавщині у серпні п.р. складала 418,8 тисяч, що на 16,3 тис. більше, ніж у січні, та на 1,7 тис. менше, ніж у липні нинішнього року. Найманих працівників у серпні налічувалося 331,3 тис., що на 15,6 тис. більше, ніж на початку року.

Кількість застрахованих осіб, рівень оплати праці яких не перевищував 3200 грн, у серпні п.р. зменшилась в області на 5,6% і склала 24,8 тисяч, або 8,9% від загальної кількості застрахованих осіб.

На 0,7 тис. осіб, або на 31,8%, з початку року зменшилась кількість керівників, які працюють за основним місцем роботи та яким нараховано заробітну плату на рівні та менше мінімальної. У серпні їх кількість становить 1,5 тис. осіб, у той час як у січні їх налічувалось 2,2 тисяч.

За результатами розгляду йшлося про необхідність підвищення якості та оперативності надання місцевим владним та контролюючим органам інформації щодо роботодавців, які порушують норми трудового законодавства про працю, а також про нові форми роз’яснювальної роботи.

У числі розглянутих на колегії були питання щодо підвищення ефективності внутрішнього контролю та виконання вимог антикорупційного законодавства в органах Пенсійного фонду області.

Система Orphus