Ви тут:
Суспільство Україна 

ProZorro сприятиме підвищенню енергоефективності державних закладів

ProZorro сприятиме підвищенню енергоефективності державних закладів

“Всі ми знаємо, що будівлі лікарень, шкіл, дитячих садків та інші будівлі бюджетної сфери часто неефективно використовують енергію. В школах і дитячих садочках, муніципальних будівлях і спорткомплексах буває холодно і трапляються перебої з електрикою, хоча рахунки за комунальні послуги шалені”, – йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у Facebook.

Загальна кількість будівель бюджетної сфери в Україні — близько 90 тис. Запровадження заходів термомодернізації в них дозволить заощаджувати до 700 млн кубометрів газу на рік. Єдине «але» — щоб охопити всі бюджетні будівлі, потрібно реалізувати десятирічну програму вартістю 200 млрд грн. Таких ресурсів держава не має, тому на арену виходить механізм державно-приватного партнерства у вигляді енергосервісних контрактів.

Як працюють ЕСКО-контракти ? Енергосервісна компанія втілює проекти з підвищення енергоефективності (наприклад, оновлює системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за власні кошти. Це допомагає зменшити плату за енергоносії (комунальні послуги). Різницю між фактичним споживанням та плановим держава розподіляє між державним бюджетом та інвестором. Таким чином, енергосервісна компанія з часом повертає свої гроші та заробляє певний відсоток. При цьому держава отримує теплі енергоефективні приміщення, не витративши жодної копійки.

Тепер такий контракт можна укласти через Система публічних електронних закупівель ProZorro

 

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту