Ви тут:
Суспільство Україна 

Порошенко узаконив продовження особливого статусу Донбасу

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 2167-VII “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”

Про це повідомляє прес-центр адміністрації очільника держави.

У законі вказується, що Україна залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донбасу на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН.

У документі також йдеться про те, що суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах міжнародно визнаного кордону є цілісною і недоторканною.

“Відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії й надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам – посилити міжнародний тиск на Росію”, – наголосив Порошенко.

Закон створює і необхідні умови для розгортання на Донбасі миротворчої операції ООН, зокрема з урахуванням Постанови Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 253—VIII “Про схвалення звернень від імені України до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй та Ради Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки”.

Нагадаємо, 4 жовтня президент Петро Порошенко вніс у парламент законопроекти №7163 про реінтеграцію Донбасу і №7164 “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Комітет Ради із нацбезпеки і оборони підтримав доповнений законопроект №7164, у якому наразі йдеться, що особливий статус окремих районів Донбасу продовжать на рік виключно після виконання всіх умов ст. 10 закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, зокрема, після виведення усіх незаконних збройних формувань і військової техніки.
Із законопроекту про реінтеграцію Донбасу вилучили пункти, що посилаються на Мінські угоди.

6 жовтня Верховна Рада продовжила на рік особливий статус Донбасу.
Очільник Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила, що пролонгація особливого статусу Донбасу не означає вступ закону в дію.
Цей закон підтримали Франція та Німеччина, ОБСЄ, а також спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Перейти до вмісту