Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська «Просвіта» видала і презентувала книгу «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр.»

Полтавська «Просвіта» видала і презентувала книгу «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр.»

Чергове видання Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка з серії «Просвітницька книгозбірня» презентували у обласній універсальній бібліотеці ім. Котляревського.

Ініціатором створення, упорядником та автором передмови книги «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр.» є Микола Кульчинський – очільник «Просвіти» на Полтавщині, український дисидент, політик, депутат ВР України попередніх скликань. Він упродовж трьох місяців опікувався цим видавничим проектом. А благодійну фінансову допомогу надала українська діаспора США, зокрема, родина Боднаруків – пані Віра та пан Богдан, котрі очолюють Товариство української мови в Чикаго і ось уже протягом 27 років фінансово допомагають «Просвіті».

Наклад видання — вісімсот примірників. Втім, невдовзі аудиторія книги зросте завдяки всесвітній павутині. Полтавські просвітяни планують розмістити її електронну версію на тематичному громадському сайті  http://petlura.poltava.ua/ , присвяченому Симону Петлюрі — уродженцю Полтави, видатному державному, військовому та політичному діячеві, публіцисту, літературному і театральному критику, Головному отаману
військ Української Народної Республіки (УНР), голові Директорії УНР. 

На зібрання завітали бібліотекарі, викладачі, вчителі. Але, передусім, молодь: поспілкуватися із упорядником, придбати видання прийшли,
здебільшого, школярі старших класів та студенти обласного центру. У залі навіть забракло вільних місць, тож працівникам бібліотеки довелося занести додаткові стільці. До речі, як зауважив Микола Кульчинський,
спрямоване видання, насамперед, на молодіжну аудиторію.

“Треба, щоб ці знання про Україну, про Петлюру, про дисидентський рух, про нашихмучеників, про нашу Гетьманщину, щоб вони стали якоюсь органічною часткою нашої свідомості”, — звернувся до юнацтва Микола Кульчинський.

За його словами , «Просвіта» оприлюднила як статті, листи, документи з підписом Симона Петлюри, так і спогади учасників збройної боротьби України проти російських загарбників у 1917-1920 рр. 

Кожне слово, кожен рядок у книзі «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр.» дихає вогнем отужної думки Головного Отамана, яка на століття випередила свій час. Микола Кульчинський, презентуючи видання, наголошував на необхідності встановлення у Полтаві пам’ятника Симону Петлюрі:

«Кожен кандидат у депутати, на міського голову, повинен прописувати у своїй передвиборчій програмі, що буде встановлено пам’ятник видатному сину українського народу».

Прес-центр Полтавського обласного об’єднання ВУТ «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка

Перейти до вмісту