Ви тут:
Суспільство Україна 

Підприємства теплоенергетики уклали лише 827 договорів з «Нафтогазом» на постачання газу, – Зубко

Підприємства теплоенергетики уклали лише 827 договорів з «Нафтогазом» на постачання газу, – Зубко

«Старт опалювального сезону завжди має дві складові: технічна готовність об’єктів до підключення теплоносія. Друга – економічна, яка включає розрахунки підприємств теплоенергетики за природний газ та укладання договорів на постачання газу для виробництва теплової енергії», – про це під час селекторної наради щодо опалювального сезону повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.


Він зазначив, що найкращі показники розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий у 2017 році газ у Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Одеській, Рівненській областях. Де рівень розрахунків – від 76 до 92%. На дуже низькому рівні – Тернопільська (33%), Донецька (51%), Волинська, Кіровоградська області і місто Київ (59%).

«НАК «Нафтогаз України» з теплопостачальними підприємствами має укласти 2 169 договорів на постачання природного газу. З 1 680 договорів, що надійшли до Нафтогазу, станом на 27.09.2017 підписано лише 827 договорів. Ця робота має бути підсилена, органи місцевого самоврядування повинні максимально включитись в цю роботу», – підкреслив Зубко.


«Ми повинні чітко розуміти, що підписаний не тільки договір, а є проплата і отримана номінація на постачання газу. 13 обласних центрів вже отримали таку номінацію», – повідомив він.

Віце-прем’єр-міністр також зазначив, що з прийняттям закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», на перший план виходить важливість питання обліку тепла. «Люди мають платити справедливу ціну за реальний обсяг спожитого енергоресурсу.

«Середній показник встановлення лічильників тепла сьогодні по країні – 75,2%. Для прикладу, в місті Києві – це 93%, найгірший стан в Тернопільській області – 14%. Тому, до кінця року ми маємо підсилити роботу з встановлення прибудинкових лічильників тепла, що дало б можливість споживати енергію, обліковуючи її та управляючи», – наголосив Геннадій Зубко.

Система Orphus