Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Перевізники Полтавщини готуються до зимового періоду

Перевізники Полтавщини готуються до зимового періоду

Сьогодні в приміщені Полтавського будівельного технікуму транспортного будівництва відбулася нарада за участі автомобільних перевізників. Серед присутніх — начальник управління Укртрансбезпеки в Полтавській області Віктор Поліщук, його заступник Володимир Кужіль, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Юрій Кривошеєв, заступник начальника УПП Євгеній Яковенко.

Основна тема зустрічі — забезпечення безпеки на наземному транспорті у зв’язку з настанням осінньо-зимового періоду, попередження ДТП шляхом здійснення профілактичних заходів.

Обговорили з перевізниками необхідність підготувати транспортні засоби до зимової пори. З переліченого — заміна резини, опалення салонів, додатковий інструктаж водіїв. Звернули увагу на дотримання режиму праці, на умови вождіння транспортних засобів узимку. Наголосили на посиленні нагляду за водіями під час виїзду та повернення їх з маршруту.

Начальник управління Укртрансбезпеки в Полтавській області Віктор Поліщук розповів про стан готовності наших перевізників:

— Перевізників в області — близько 300. Трапляються певні порушення, проте незначні. Загалом по області готовність складає близько 60%. З порушень — поки що незамінена резина, заставлені додатковими сидіннями запасні виходи, недостатній контроль за водіями з боку перевізників, перевтома водіїв через зміщення світлового дня. Все це спричиняє підвищення ризику дорожньо-транспортних пригод.

Управління бере участь у реалізації загальнодержавних профілактичних заходів, направлених на збереження автошляхів від руйнування, перевантаженним транспортом і попередження ДТП. Із проведених заходів — операція «автобус», «тиждень безпеки», «дні безпеки» тощо.

Начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Юрій Кривошеєв звернувся до перевізників зі словами підтримки:

— Розумію, наскільки складна ваша робота. Але вам вистачає оптимізму продовжувати свій бізнес і розвивати його навіть у тих ситуаціях, які складаються не завжди на користь перевізника.

Одною зі складових, які заважають розвиватися пасажирським перевезенням, назвав стан доріг. Повідомив, що у найближчі роки на розвиток та утримання дорожньої інфраструктури, в середньому, область отримає в десять разів більше, ніж зазвичай. Так, у наступному році планують отримати 650 млн грн, у 2019 році — 1,15 млрд грн, у 2020 році — 1,346 млрд грн.

Велике значення приділятимуть думці перевізників у формуванні обласної дорожньої програми. Саме зараз фахівці управління працюють над дорожною картою, де зазначають всі соціально важливі об’єкти. Відповідно, з урахуванням їх розміщення, визначать шляхи, що будуватимуться першочергово. До таких об’єктів належать лікарні, ЦНАПи, школи, центри ОТГ, туристично привабливі місця.

Юрій Кривошеєв закликав перевізників активно долучатися, спілкуватися з громадами, головами РДА та спільно планувати майбутні перевезення заради плідної співпраці.

За 9 місяців поточного року до управління надійшло на 34% скарг менше, ніж за відповідний період минулого року. Здебільшого, нарікання пасажирів стосуються пільгових перевезень, коли водій відмовляється брати пільговиків.

— Причина — коли із п’ятьох на маршруті сільських рад, дві не розрахувалися. Це ще один привід вести діалог із сільськими головами. Домовляйтеся. Якщо вам це невигідно, то й люди повинні про це знати, — зазначає Кривошеєв. — Наразі вирішується питання оптимізації маршрутів, щоб жодна громада не залишилася без транспортного сполучення. Від вас вимагається ініціатива та дисципліна, графік руху з його дотриманням.

У разі ініціативи перевізників, гарантував підтримку з найшвидшим вирішенням питань. Також нагадав, за вимоги громади та необхідності везти недостатню кількість пасажирів — на сьогодні кожен перевізник може напряму укласти договір із сільською радою.

24 жовтня відбудеться новий конкурс, тож посадавець порадив поставитися до нього відповідально, побажав чесної перемоги та повні салони пасажирів.

Перейти до вмісту