Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчук вивчає литовський досвід з забезпечення якості неформальної освіти

Кременчук вивчає литовський досвід з забезпечення якості неформальної освіти

Наразі триває робота над литовсько – українським проектом «Забезпечення якості неформальної освіти – запорука розвитку життєвих навичок дітей та молоді», який фінансується Фондом Співпраці та має підтримку з боку демократії при Міністерстві Закордонних справ Литви і Посольства Литви в Україні. Метою даного  проекту є  сприяння  поліпшенню процесу навчання дітей і молоді, заохочення зайнятості дітей і молоді в постконфліктних регіонах. Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Обговорення шляхів реалізації реформи в сфері неформальної освіти Литви було проведене за участю члена Комітету освіти і науки Парламенту Литви, колишнього міністра освіти і науки Литви Гинтараса Степонавичуса, директора центру дітей та молоді Литви, Президента Європейської асоціації установ неформальної освіти дітей та молоді, Президента Литовської асоціації неформальної освіти «Академія молоді» Валдаса Янкаускаса,  заступника директора центру дітей та молоді Литви, Генерального секретаря Європейської асоціації установ неформальної освіти дітей та молоді Далі Навикиене.
 
Гинтарас Степонавичус наголосив, що в Литві,  як і у Кременчуці, збереглася мережа закладів естетичного та спортивного спрямування, що фінансуються за бюджетні кошти. До запровадження реформи в системі позашкільної освіти  заклади неформальної освіти відвідувало 27% литовських школярів, вже за 2 роки реформування кількість учнів, залучених до навчання в різних гуртках, стало вдвічі більше. Зокрема, суть реформи полягає в тому, що на кожного школяра віком до 18 років  щомісячно виділяється сума розміром 15 євро. Ці кошти використовуються адресно в вигляді сплати за навчання литовських дітей  в будь-якому закладі неформальної освіти, обраного ними  за власним бажанням.  Гинтарас Степонавичус наголосив, що ця реформа реально допомогла вирвати литовських дітей із сфери соціального ризику. Спочатку її було впроваджено в 4 самоврядуваннях Литви, наразі нею охоплені всі регіони країни.
 
Валдас Янкаускас відзначив, що в Литві завдяки впровадженню такої реформи значно виросла якість послуг, які надаються в закладах неформальної освіти. Окрім того, дана реформа сприяла створенню конкуренції між різними позашкільними установами різної форми власності.
 
Заступник міського голови Ольга Усанова наголосила, що литовський проект у сфері неформальної освіти є значним проривом на шляху відкриття перед підростаючим поколінням  можливостей до розвитку своїх талантів, пошуку нових цікавих і корисних занять у вільний від навчання час.  У Кременчуці планується розпочати реалізовувати такий проект із 1 вересня 2018 року. Однак, спочатку, аби визначитися з його  фінансовою стороною,  треба створити реєстр учнів навчальних установ від 6 до 18 років. До нього будуть занесені дані про те, де навчається дитина та якими формами позашкільної освіти вона охоплена. Участь в реалізації проекту братимуть заклади, організації та установи  позашкільної  дитячої освіти різних форм власності. Головною умовою для участі цих суб’єктів в проекті є те, що вони повинні мати відповідну акредитацію.
Система Orphus Поделиться на fb