Полтавщина Суспільство

Фізкультурно-спортивному товариству “Динамо” України виповнилось 93-и роки

Сьогодні виповнюється 93 роки від дня утворення ФСТ «Динамо» України. Полтавська обласна організація Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України (як юридична особа) заснована в 1936 році і є обласним осередком Всеукраїнського Товариства «Динамо».

Полтавська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України об’єднує 18 колективів фізкультури правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб області. В організації налічується майже 6000 членів товариства.

В організації протягом 2017-2017 років значно покращилася робота по розвитку спорту вищих досягнень. Постійно 35-40 спортсменів-динамівців являються членами збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Вперше в історії обласної організації 5 спортсменів-динамівців Полтавщини на олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро прийняли участь у змаганнях. Янчук Дмитро став бронзовим призером в змаганнях з веслування на каноє, це перша олімпійська медаль полтавських спортсменів-динамівців.

Павло Алтухов у змаганнях з веслування на каноє, зайняв 4 місце. До цього обидва спортсмени були призерами чемпіонатів Світу і Європи. Любомир Лемешко, учасник Олімпіади в змаганнях з плавання на дистанції 100 метрів батерфляєм.

Кременчужанка Оля Ляхова учасник Олімпіади в змаганнях з легкої атлетики, на дистанції 800 метрів, до цього вона була переможцем Кубку Європи та виборола «срібло» Всесвітньої Універсіади.

Працівник поліції Іванов Іван теж взяв участь у олімпійських змаганнях з тріатлону. За крок до Олімпіади зупинився Діма Канівець з дзюдо, він двохкратний призер Всесвітньої Універсіади, призер Кубків Світу. Одним з найперспективніших спортсменів є Олександр Хижняк, чемпіон Світу та Європи з боксу, який визнаний кращим боксером цих змагань та якому присвоєно звання заслуженого майстра спорту України, а його колега по спорту Зоравор Петросян призер молодіжного чемпіонату Європи.

В Комсомольську вихована ціла плеяда спортсменів-динамівців: Сировня Андрій, Хабаров Олексій та інші. Вони неодноразові чемпіони та призери чемпіонатів України, Європи. Городинець Максим – чемпіон України, призер Європи серед молоді у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета.

На чемпіонаті Світу з гирьового спорту Коломієць Олег, категорія 85 кг. став чемпіоном, встановивши рекорд України. Срібними призерами цих змагань стали Гавришко Ігор, Срібний Руслан, Білоус Віталій, бронзу отримав Ткаченко Микола та Задорожній Вячеслав. Постійно виступає на високому рівні Михайло Буланий, неодноразовий чемпіон та призер чемпіонатів Світу.

Наші молоді спортсмени постійно приймають участь в чемпіонатах ФСТ «Динамо» – «Юний динамівець», чемпіонами та призерами змагань з боксу стали Кирило Тарас та Кирило Глібко, чемпіонкою серед юних динамівок стала Тамара Максимович.

З ігрових видів спорту прогресує хокей на траві, наші дівчата неодноразові призери чемпіонату України та міжнародних турнірів. Успішно виступає гандбольна команда «Динамо-Полтава», постійний призер чемпіонату України з гандболу у вищій лізі.

Щорічно обласна організація «Динамо» за програмою комплексних змагань «Спартакіада» серед колективів фізкультури правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб області проводить чемпіонати з настільного тенісу, кулькової стрільби, легкоатлетичного кросу, волейболу, міні-футболу, гирьового спорту.