Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чотири проекти, які за кошти ДФРР реалізують цьогоріч на Полтавщині, продовжать втілювати наступного року

Чотири проекти, які за кошти ДФРР реалізують цьогоріч на Полтавщині, продовжать втілювати наступного року

У Полтавській ОДА провели засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Під час засідання обговорили два питання порядку денного: про перехідні інвестиційні проекти, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР та про результати попереднього конкурсного відбору інвестиційних проектів на 2018 рік.

Як розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, цього року за рахунок коштів ДФРР реалізується 20 проектів. З них 7 були заявлені як перехідні на 2018 рік.

“З метою найшвидшого завершення три проекти були повністю профінансовані у 2017 році, тож на 2018 рік наразі маємо чотири перехідні проекти”, — пояснив Андрій Пісоцький.

Тож наступного року продовжать будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вулиці Шкільна, 18 у Розсошенцях, реконструкцію спортивного майданчику СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І.Бугаєвської у Горішніх Плавнях. Продовжиться реалізація проекту в Омельницькій ОТГ, де створюють «Ліцей майбутнього», а також будівництво дошкільного навчального закладу по вулиці Радянська, 14 у Великих Сорочинцях Миргородського району.

“Ці проекти є важливими для області. Два з них спрямовані на розбудову спортивної інфраструктури, а відтак покращення здоров’я населення області. Проект по створенню ліцею майбутнього в Омельницькій ОТГ спрямований на реалізацію рекомендацій Міністерства освіти і науки щодо створення нового освітнього простору в навчальних закладах”, — сказав Андрій Пісоцький.

Реалізація проекту по будівництву садочку у Великих Сорочинцях забезпечить створення 80 місць для навчання дітей дошкільного віку, а також створить 12 нових робочих місць.          

Про результати попереднього конкурсного відбору інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2018 році, розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Для участі у конкурсному відборі на фінансування з ДФРР у 2018 році було подано 103 інвестиційні проекти. Їх загальна вартість — близько 2,5 млрд грн (фінансування з ДФФРР – 1,7 млрд грн). За результатами оцінювання проектів членами регіональної комісії сформовано рейтинговий список.

“Слід зазначити, що найбільшу кількість балів набрали ті проекти, які передбачають дійсно комплексний підхід до вирішення проблеми, а не лише часткові заходи. А також ті проекти, заявники яких виділили на співфінансування проектів не 10% від загальної вартості проекту, а більше – є проекти, які передбачають співфінансування на рівні більше, ніж 50%”, — розповіла Інна Іщенко.

При формуванні переліку проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2018 році, регіональна комісія врахувала вимоги  Бюджетного кодексу України. Окрім того у перелік включили проекти по розвитку спортивної інфраструктури, а також проекти, спрямовані на підвищення енергоефективності навчальних та медичних закладів.

“Серед таких проектів маємо 7 проектів, спрямованих на розвиток спортивної інфраструктури, та 44 проекти, спрямованих на підвищення енергоефективності освітніх та медичних закладів”, — зауважила Інна Іщенко.

Перейти до вмісту