Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Що робити депутату, у якого є підприємство? – депутатам розповіли як діяти в умовах конфлікту інтересів

Що робити депутату, у якого є підприємство? – депутатам розповіли як діяти в умовах конфлікту інтересів

5 вересня у Полтавській обласній раді пройшов семінар з роз’яснення антикорупційних питань у діяльності місцевих рад. Організатором виступила Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. На семінарі були присутні представники сільських, селищних, міських та районних рад Полтавської області.

Голова Асоціації Олександр Біленький відмітив, що такі семінари є необхідними для органів місцевого самоврядування, адже роз’яснюють ті питання, з якими депутати стикаються у своїй повсякденній діяльності.

Костянтин Донченко, експерт АЦ “Бюро економічних та соціальних досліджень”, виступив щодо питання регулювання конфлікту інтересів у діяльності місцевих рад. Питання конфлікту інтересів особливо важливе для місцевого самоврядування, адже депутати місцевих рад мають право займатися підприємницькою діяльністю. Але конфлікт інтересів глибший – це і вимоги після звільнення з посади, і голосування за заробітні плати. Законодавство дозволяє подвійне трактування, що призводить до абсолютно різних судових висновків. До речі, кількість судів у справах про конфлікт інтересів з 2013 року зросла у кілька разів.

Наразі, зазначив Костянтин Донченко, Аналітичним центром реалізується проект «Прозора рада» за сприяння Програми розвитку ООН, направлений на створення гарних практик взаємодії влади та громадськості у сфері конфлікту інтересів. Роз’яснити депутатам, головам рад які є варіанти поведінки при конфлікті інтересів, показати існуючі ризики через недосконалість законодавства – одне з наших завдань.

Катерина Лобач, кандидат історичних наук, доцент кафедри правознавства ПНПУ, звернула увагу на зміни в антикорупційному законодавстві, що відбулися в останні роки. З часів останнього  Майдану законодавець значно удосконалив антикорупційні положення, зробивши їх більш дієвими. Україна слідує європейським тенденціям до прозорості та підзвітності, що безсумнівно є позитивною тенденцією. 

В рамках семінару також проведено анкетування представників місцевого самоврядування з питань конфлікту інтересів. Результати будуть оприлюднені на сайтах АЦ “Бюро економічних та соціальних досліджень” та Полтавської обласної Асоціація органів місцевого самоврядування.

Система Orphus Поделиться на fb