Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині стартує проект “Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти”

На Полтавщині стартує проект “Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти”

У Полтавській області починає роботу проект “Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти”, який здійснюватиметься громадською організацією “Інститут гендерних трансформацій” у рамках програми “Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства”, що реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу, у партнерстві з низкою громадських організацій та директором Полтавського Інституту економіки і права Університету “Україна” Надією Семенівною.

Як розповіла, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, керівник ГО “Інститут гендерних трансформацій” та проекту Вікторія Курилко, мета та ціль проекту — сприяння у підвищенні обізнаності громадськості Полтавської області про бюджетний процес шляхом проведення гендерного моніторингу бюджету області та лобіювання обласною радою рішень про врахування гендерних питань у бюджетному процесі.

“Завдання проекту полягає у розробці та здійсненні гендерного моніторингу обласного бюджету, навчанні лідерів інститутів громадянського суспільства Полтави та області засадам гендерної рівності,а також продовження виходу в ефір програми спрямування на ТРК Лтава “Точка відліку”, – розповіла Вікторія Курилко.

Як результат діяльності за проектом, вперше в Україні буде розроблено науково обґрунтований, публічно обговорений та апробований гендерний моніторинг місцевих бюджетів.

“На науковому рівні, із залученням широкого кола громадськості,буде обговорено питання взаємозв’язку між гендерною рівністю та розвитком економіки, що сприятиме сприйняттю суспільством можливостей покращення доступу жінок до товарних, фінансових, земельних ринків та ринку праці, як фактору прискорення економічного розвитку”, – розповіла Курилко.

Окрім того,за словами керівника експертно-моніторингової групи проекту Анастасії Шляхтіної, реалізація проекту акцентує увагу посадових осіб до гендерної проблематики, а також проілюструє необхідність впровадження гендерно-збалансованого планування при підготовці державних та місцевих бюджетів, проектів та програм.

“Буде підвищена поінформованість та пропаганда доцільності збільшення економічного впливу жінок та збільшить якісні практики управлінських рішень”, – сказала вона.

Голова полтавської обласної спілки жінок “Чураївна” Олена Якубенко висловила сподівання, що реалізація цього проекту сприятиме зростанню економічного статусу жінок, а також підвищенню міжнародного іміджу Полтавської області.

Реалізація проекту дасть можливість вперше в Україні розробити та запровадити процедури науково обґрунтованого гендерного моніторингу обласного бюджету.

Про що ще йшлося на прес-конференції детальніше дивіться у ВІДЕО

Система Orphus Поделиться на fb