Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині стартує новий проект, що сприятиме покращенню соціального стану людей, постраждалих від тоталітарних режимів (ВІДЕО)

На Полтавщині стартує новий проект, що сприятиме покращенню соціального стану людей, постраждалих від тоталітарних режимів (ВІДЕО)

У вересні на Полтавщині розпочинається реалізація проекту «Організація допомоги маломобільним та немобільним жертвам націонал–соціалізму і передача їх життєвого досвіду молоді шляхом історичного діалогу в м. Полтава, с. Горбанівка та в Котелевському районі».

Проект розрахований до 2019 року, реалізує його Полтавська міська спілка колишніх політичних в’язнів фашистських концтаборів у партнерстві з ГО Педагогічний центр “Академія” та Котелевська РДА, за фінансової підтримки німецького федерального фонду “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”. Про це, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли керівник проекту Олена Говорова, голова Котелевської РДА Віктор Колос, керівник волонтерської групи в смт, Котельва, учитель історії Котелевської гімназії №1 Вікторія Морінець та голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб.

З 2007 року це вже четвертий проект, який організації реалізують на Полтавщині. Особливістю нового буде розширення меж реалізації проекту з Полтави на Полтавську область, зокрема, на Котелевський район.

Метою проекту, за словами спікерів, є фінансова та методологічна підтримка недержавних організацій, що сприятимуть покращенню соціального та психологічного стану людей, постраждалих від тоталітарних режимів, зокрема від нацизму; розвитку діалогу і взаєморозуміння між цією категорією людей та молоддю.

Основною цільовою групою програми є люди, які постраждали від націонал-соціалістичного режиму, колишні в’язні концтаборів та гетто; особи, що притягувалися до примусової праці; жертви нацистської окупації; малолітні в’язні; діти, які народилися в місцях примусових робіт; діти, які втратили батьків під час війни. Також додатковою цільовою групою можуть бути літні люди, які народилися до 9 травня 1945 року, і люди інших поколінь, які залучатимуться до сумісної діяльності у рамках проектів.

– Необхідно подолати ізольованість та відірваність цих людей від суспільного життя, ресоціалізувати життєвий досвід, налагодити діалог поколінь, щоб зберегти спогади для нащадків. Наше основне завдання — вивчення життєвих історій очевидців Другої Світової війни і створення Книги Пам’яті для прийдешніх поколінь, – розповіла керівник проекту Олена Говорова.

У межах діяльності проекту, у Полтаві та Котельві проведуть ряд семінарів для волонтерів. Які, у подальшому, відвідуватимуть немаломобільних та маломобільних учасників основної цільової групи, надаватимуть їм допомогу, вітатимуть зі святами та записуватимуть спогади. Також, у рамках проекту, проводитимуть зустрічі у клубі спілкування для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату, відвідуватимуть концерти, театри, виставки, екскурсії.

– За довгий час співпраці волонтерами накопичено важливий досвід у взаємодії з літніми людьми. Уже близько 7 років ми надаємо їм необхідну допомогу вдома, спілкуємося та намагаємося їм відчути себе потрібними молоді та суспільству, – продовжує Олена Говорова.

Особливістю нового проекту буде розширення простору реалізації проекту з Полтави на Котелевський район. Та створення нової волонтерської групи на базі 10 класу з поглибленим вивченням історії Котелевської гімназії №1 імені Сидора Ковпака.

– Котелевщину обрали для взаємодії в новому проекті, бо район відомий на весь світ завдяки діяльності партизанського загону Ковпака, має неабиякий історичний потенціал для організації патріотичного виховання та збереження історичної пам’яті поколінь, – зазначив голова Котелевської РДА Віктор Колос.

Уже кілька проектів, спрямованих на збереження історичної пам’яті були успішно реалізовані у Котелевському районі. Це і показ вистави “Щоденник Анни Франк” у 2013 році і презентація виставки Німецького фонду “Немов ковток свіжого повітря” про долі учасників цільової групи програми “місце зустрічі — діалог” у 2016 році.

– Це сьогодні найактуальніша тема. Бо ми часто забуваємо про те, що держави без ідеології бути не може. Потрібно доносити до людей це питання. Я вдячний керівництву області за те, що вони це розуміють і підтримують, – підсумував голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб.

Система Orphus