Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відбулась інтернет-конференція в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергія Садового

Відбулась інтернет-конференція  в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергія Садового

На актуальні запитання відповідальність платників за порушення норм податкового законодавства відповідав під час Інтернет-конференції в ОКІА « Новини Полтавщини» в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий.

Яка відповідальність резидента, що здійснює на користь нерезидента або уповноваженої ним особи виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності у разі несплати податку під час такої виплати?

Пунктом 127.1 статті 127 Податкового кодексу України передбачено відповідальність за ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків: тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Яка відповідальність за відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу?

Пунктом124.1 ст.124 Податкового кодексу передбачено: відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з цим Кодексом, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

Які строки притягнення до відповідальності за податкові правопорушення?

До фінансової відповідальності :

Строк притягнення до фінансової відповідальності включає стадію виявлення податкового правопорушення та безпосереднє застосування штрафних(фінансових) санкцій. Відповідно до статті 102 ПК України контролюючий орган може накласти фінансову відповідальність на платника податків не пізніше 1095 днів з дня вчинення такого правопорушення. Строк давності для застосування штрафних(фінансових ) санкцій складає також 1095 днів з дня виявлення податкового правопорушення. Момент, з якого слід вважати, що платника податків притягнуто до фінансової відповідальності, є отримання платником податкового повідомлення рішення про застосування штрафних санкцій .

До адміністративної відповідальності:

Не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніш як через два місяці з дня його виявлення; по справах підвідомчих суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніш як через три місяці з дня його виявлення; адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення; у разі відмови у порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову у порушенні кримінальної справи або про її закриття.

До кримінальної відповідальності:

2 роки за вчинення злочинів, передбачених ч.1 чи ч.2 ст.212 або 212.1 ККУ,

10 років за вчинення тяжких злочинів , передбачених ч.3 ст. 212 та 212.1 ККУ.

Яка відповідальність передбачена для платника податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, у разі надіслання уточнюючого розрахунку сплатити.

Платник податків відповідно до пп.50.1 ст.50 Податкового кодексу України повинен сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

Яка відповідальність передбачена за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах?

Неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, –

тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 510 гривень.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень. (п.117.2 ст. 117 ПК України)

Яка відповідальність за здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ?

Відповідно до п.117.3 ст.117 Податкового кодексу України: здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Перейти до вмісту