Ви тут:

«У вас великий потенціал». У Полтаві пройшла дискусія про користь креативних індустрій

«У вас великий потенціал». У Полтаві пройшла дискусія про користь креативних індустрій

Представниця програми Європейського Союзу розповіла, чому потрібно розвивати креативні індустрії і що це дасть економіці міста та країни.

До самого заходу керівниця Національного бюро «Креативна Європа» Юлія Федів навчала представників громадськості писати грантові заявки на отримання фінансування від цієї організації.

«Креативна Європа» — програма Європейського Союзу, яка допомагає культурним індустріям, зокрема й в Україні.

За словами Юлії Федів, для багатьох економіка — це перш за все індустрія, заводи. Проте наше суспільство проходить шлях від індустріального до інноваційного суспільства. І на тут уже креативні індустрії займають певну частку в економіці країни. Так, у Великій Британії вона складає 10% від всього ВПП.

«Творчі професії можуть приносити дохід», — говорить керівниця бюро. За її словами, у нашому суспільстві є стереотип, що культура — це щось дотаційне. Так, наприклад, вважає Міністерство фінансів, яке виділяє кошти у цю сферу за залишковим принципом. Натомість культура може приносити гроші.

У Європі розділяють 14 класів креативних індустрій. До них, наприклад, відносяться і кіно, і ІТ, і віртуальна та доповнена реальності. Тобто ця сфера не стоїть на місці, а рухається разом з передовими технологіями.

Юлія Федів розповіла про поняття креативного міста — коли воно починає вкладати у креативні індустрії, створює сучасні музеї, арт-галереї, хаби, резиденції. Так заводи, якими жило місто, переходять у арт-простори, і за їх рахунок місто теж може жити.

Проте найбільше креативні індустрії пов’язані з туризмом. Адже місто, змінюючи спеціалізацію, приваблюючи до себе певну аудиторію.

Можна, наприклад, провести оперний фестиваль, як у Вінницькій області — Тульчинфест. Єдиний мінус — вони зробили його разовим і фактично наступного року їм доведеться починати все спочатку. В ідеалі — створити постійно діючий продукт, який зробить Полтаву туристично привабливою і комфортною для життя населення.

У Дорогожичах у Києві створюють ІТ-кластер UNIT.city, куди притягують молодих людей, які працюватимуть у цій сфері. У Львові відкривають арт-простори, де поєднується гастрономія та культурний продукт. У Чернівцях відкривається арт-резиденція для урбаністів.

Відповідно у Полтаві можна запустити зустрічі, де ви будете напрацьовувати ваші візитівки. У вас є Кругла площа, є будинки, які можна ревіталізувати, зробити Гоголь-центр, фестиваль.

Юлія Федів радить робити продукт на стиці кількох секторів. Він має бути не лише культурним, але й культурно-соціальним, аграрно-культурним, щоб сфери були цікаві для різних груп населення. Наприклад, у Києві створили арт-кластер для людей похилого віку.

Також вона радить організувати більше зустрічей громадських активістів між містами, оскільки тут в Україні дуже низька комунікація. Варто не забувати про міста-партнери, які є за кордоном у кожного міста. Це теж експертний, ідейний та фінансовий ресурс.

У вас потенціал, на мою думку, великий. Він історичний, культурний, духовний. Є й інші сфери, які ви можете розвивати, — зазначає Юлія Федів.

Опісля розповіді керівниці бюро пройшла сесія запитань від полтавських активістів та політиків, на які відповідала гостя.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus Поделиться на fb