Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обирали вірш для нанесення на стіну одного з будинків

У Полтаві обирали вірш для нанесення на стіну одного з будинків

22 серпня у «Львівській кав’ярні» пройшов літературний вечір проекту «Poltava Poem». Серед семи молодих полтавських поетів журі обирало вірш, який згодом нанесуть на одну зі стін полтавського будинку.

«Poltava Poem» — проект, створений для популяризації української поезії та поліпшення обличчя міста в цілому. Його суть полягає в тому, що художники розмальовують різні локації віршами українських поетів.

Наприклад, на одній з вулиці Полтави можна побачити рядки Ліни Костенко, а у редакції «Полтавського Громадського Телебачення» — текст Кузьми Скрябіна.

Одна з організаторів проекту Анна Кремпоха навчається у 11 класі. Вона свого часу пройшла Школу агентів змін від «Ейдоса» і почала втілювати отримані знання на практиці.

Вірші учасників і поезія Бродського

«Poltava Poem» вирішили намалювати на одній зі стін будинку у Полтаві вірші молодого автора. Для цього вони оголосили конкурс поезії. За умовами, людина мала надати три вірші, а потім прочитати їх наживо перед аудиторією 22 серпня ввечері.

Бажаючих виявилося семеро. Це Денис Токар, Марія Голік, Олександра Чорна, Наталія Норіцина, Руслан Ляшенко, Валерій Луцьо та Богдан Боряк.

Після кожного прочитання трьох віршів їх оцінювало журі. До його складу увійшли представники незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Денис Старостін, Сергій Макаренко та Катерина Кролевська. Вони давали кожному зауваження як до текстів, так і до манери подачі. Але й наголошували на позитивних моментах: цікавих словесних знахідках, образах, римах чи ритмах.

Співорганізатор Анна Кремпоха (справа) та переможець Денис Токар (посередині)

Зрештою після двох годин прочитань і критики Денис Старостін виніс загальний вердикт журі. За ним розмістити на стіні полтавського будинку рекомендується куплет поезії Дениса Токаря:

мовби птах, несе до гнізда кожну надійну гілку

будуючи собі прихисток поміж відсутністю тебе

і водночас твоєю ж присутністю і не затулитись

навіть віршами, проте, чи й хотілося б затулятися

Як зазначила Анна Кремпоха, це не останній подібний вечір і проект. За ідеєю організаторів, вони хочуть залишити по чотири вірші у кожному місті по всій Україні.

Слідкувати за розвитком проекту «Poltava Poem» можна у Facebook (https://www.facebook.com/PoltavaPoem-1790922784552544/) чи Instagram (https://www.instagram.com/poltava_poem/).

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus Поделиться на fb