Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці спеціалісти досліджують причини забруднення атмосферного повітря

У Кременчуці спеціалісти досліджують причини забруднення атмосферного повітря

Сьогодні комісія з ДУ «Інститут громадського здоров’я О.М. Марзєєва НАМН України» розпочала перевірку промислових підприємств Кременчука, що розташовані в районі північного промислового вузла. Така перевірка була ініційована кременчуцької міською владою та на підставі звернень кременчужан щодо забруднення атмосферного повітря, яка останнім часом є найбільш актуальною та обговорюваною в місті.

План роботи комісії та процес проведення моніторингу викидів, що здійснюється промисловими підприємствами, було окреслено на прес-конференції за участю міського голови Віталія Малецького, його заступників Володимира Пелипенка та Руслана Проценка, депутата Полтавської обласної ради Василя Хоменка, представників центру «Промекологія», фахівців із екологічної безпеки об’єктів перевірки та засобів масової інформації. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.
Міський голова Віталій Малецький наголосив, що показники екологічного навантаження на місто з боку промислових підприємств північного промислового вузла значно виросло. Підтвердженням цьому є чисельні звернення жителів селища Молодіжного зокрема на неприємний запах у повітрі. Останнім часом такі скарги не обмежуються десятками, вони обраховуються сотнями. Звичайно, така ситуація викликає велике занепокоєння. Тож цього року з метою збереження чистого екологічного простору в міському бюджеті були передбачені видатки для проведення системного моніторингу атмосферного повітря, який мають проводити профільні комісії, а саме центр лабораторних досліджень інституту громадського здоров’я О.М. Марзєєва.
Керівник міста зауважив, що на екологію Кременчука окрім промислового навантаження негативно впливає транспортне навантаження, оскільки через місто проходять великі транспортні розв’язки. Тож очікування від роботи комісії у кременчужан дуже великі, бо вони  зацікавлені в тому, щоб саме профільні фахівці шляхом комплексного моніторингу та аналізу атмосферного повітря виявили джерела забруднення, склавши рекомендації для їх подальшого усунення.
Голова комісії Валерій Станкевич зауважив, що через складність технологічного процесу обробки та утворення сировини найбільш цікавим із точки зору викидів для фахівців комісії є завод технічного вуглецю. Окрім того, він наголосив на тому, що в рамках попередніх досліджень фахівцям інституту громадського здоров’я жодного разу не вдалося потрапити на територію пропарювальної станції. За його словами, кожне промислове підприємство має дозволи на викиди, затверджені Міністерством екології України. Однак, є сумніви стосовно того, що всі їх компоненти ідентифіковані.
Валерій Станкевич зауважив, що робота в частині виявлення джерел забруднення вивчення хімічного складу атмосферного повітря з вивчення «географії» скарг громадян, метео показників, коли були зареєстровані звернення на неприємний запах у атмосферному повітрі, аналізу показників стаціонарних екологічних постів підприємств, вивчення відповідної документації підприємств, що регламентує викиди, тощо. Кінцеві результати перевірки планують оголосити за два тижні.
Система Orphus