Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Кабміні переконані: підстав для підвищення вартості газу для населення цього сезону немає

У Кабміні переконані: підстав для підвищення вартості газу для населення цього сезону немає

Громадяни повинні своєчасно отримувати житлово-комунальні послуги належної якості. І сплачувати за реальними, а не завищеними тарифами. У цьому переконаний Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який сьогодні провів селекторну нараду з питань підготовки областей до опалювального сезону.

Газ не здорожчає, але економити варто

Участь у засіданні від Полтавщини взяли голова ОДА Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, а також керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, представники районів та очільники місцевих житлово-комунальних підприємств.

Громадяни повинні отримувати житлово-комунальні послуги своєчасно та належної якості, – розпочав нараду Прем’єр-міністр України. – Для того ми маємо належно провести черговий опалювальний сезон.

Готуватися до осінньо-зимового періоду, за словами Володимира Гройсмана, розпочали ще в червні. До 1 серпня провели всі необхідні перерахунки субсидій. Не оминули увагою і питання актуальності тарифів. Зокрема, для споживачів природного газу.

Підстав для здорожчання природного газу для населення сьогодні немає, – переконує керівник Уряду. – Тому Кабмін не допустить підвищення тарифів на цей опалювальний сезон.

Згадали й про економію енергоносіїв. Прем’єр-міністр вкотре наголосив: енергоресурси варто заощаджувати, а от якість послуг – постійно підвищувати.

Житловий фонд нині готовий до опалювального сезону на 71%, – взяв слово Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. – А заклади соціальної сфери – на 78%.

Згадав Віце-прем’єр і про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги. Рівень оплати з боку населення, говорить пан Зубко – дуже високий:

За 7 місяців нинішнього року маємо розрахунки споживачів послуг в межах 98-99%. Тобто, користувачі навіть гасять борги, накопичені минулих років.

Полтавщина, відзначив Геннадій Зубко – у лідерах за рівнем сплати населення за енергоносії. Та є й проблеми. Одна з таких – борг теплоенергетичних підприємств перед НАК «Нафтогаз», який нині складає 20,7 млрд грн.

Для пришвидшення розрахунків Віце-прем’єр-міністр України закликав представників влади на місцях активніше контролювати дії місцевих «теплоенерго» та сприяти погашенню ними існуючої заборгованості за спожитий газ.

Енергоносіїв у сховищах країни вистачить для проведення опалювального сезону

Йшлося на селекторній нараді й про запаси енергоносіїв у сховищах та на складах України.

Електроенергії виробляємо в об’ємі, не тільки достатньому для внутрішніх потреб, але й маємо змогу експортувати її закордон, – відзначив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. – Вистачає й газу: його в сховищах держави нині 13,9 мільярдів кубометрів.

За словами профільного міністра, не виникне взимку питань і з вугіллям. Його, наводить цифри Ігор Насалик, Україна має 2 млн тонн. Імпорт же планують з Південноафриканської республіки, США та інших країн.

Детально розібралися урядовці і з питанням нарахування субсидій.

Нині субсидії отримують 5,4 мільйони домогосподарств України, – звітує міністр соціальної політики Андрій Рева. – Після нещодавніх перерахунків 590 тисяч родин отримали відмову у компенсації витрат на житлово-комунальні послуги.

Близько 2 млн домашніх господарств, за словами профільного міністра, мають право на монетизацію зекономлених субсидійних виплат. Для того, аби отримати грошову компенсацію, споживачі повинні до 1 вересня цього року написати заяву до місцевих управлінь соцзахисту населення.

Полтавщина до зими готова і лічильниками споживачів забезпечує

Після доповідей, члени Кабміну заслухали голів областей. Ті звітували про готовність регіонів до опалювального сезону. Стан справ на Полтавщині охарактеризував голова ОДА Валерій Головко:

Житловий фонд області готовий до зими на 70%, а соціальні об’єкти – на 85%. Вирішуємо й питання забезпечення населення лічильниками. Відповідно до нещодавно прийнятої владою Полтавщини інвестиційної програми, до кінця року прилади обліку матимуть майже 100% споживачів.

Валерій Головко також подякував Прем’єр-міністру за те, що область отримала додаткові кошти на виплату субсидій. А ще попрохав сприяти провести перерахунок різниці у тарифах на житлово-комунальні послуги, що постачалися населенню та іншим підприємствам і яка виникла в 2015 році.

Це сталось у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості енергоносіїв тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. І нині борг Полтавщини, за словами голови ОДА, складає 160 млн грн.

Володимир Гройсман, у свою чергу, надав доручення профільному міністерству, спільно з Нацкомісією з регулювання комунпослуг, провести перерахунки та вирішити проблему.

поширити новину: