Ви тут:
Суспільство Україна 

“Порушення прав людини – міжнародна глобальна проблема”, – Наталія Федорович

“Порушення прав людини – міжнародна глобальна проблема”, – Наталія Федорович

«Одним із завдань цієї кампанії є формування в українському суспільстві нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації, а також формування у громадян розуміння, що людська гідність і права людини є найвищою цінністю»,- зазначила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович, яка стала гостем студії NewsOne з Юлією Рябчун.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики України, за період з 2012 по 01.08.2017 рр. статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 406 громадянам (серед яких 400 громадян України та 6 іноземців), з них: 162 особи – жінки, 204 – чоловіки, 40 – діти (13 хлопчиків, 27 дівчаток).

Слід зазначити, що 25% осіб, яким встановлено такий статус, постраждали від внутрішньої торгівлі людьми (104 особи), 73,8% постраждали від транскордонної торгівлі людьми (301 особи) та 1% від змішаної торгівлі людьми (1 особа).

За видом експлуатації трудова експлуатація складає 64% (262 постраждалих осіб) від загальної кількості постраждалих, сексуальна експлуатація – 19,64% (78 осіб), залучення до жебракування – 11,34% (45 осіб), змішана експлуатація – 1,51% (6 осіб), вилучення органів – 2,26% (9 осіб), продаж дитини – 1% (4 особи), сурогатне материнство – 0,25% (1 особа).

Країнами постачання „живого товару” з України на сьогодні: Російська Федерація, Республіка Польща, Іспанія, Чеська Республіка, Турецька Республіка, Республіка Білорусь, Ізраїль, Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка, Грецька Республіка, Республіка Вірменія, Французька Республіка, Італія, Азербайджанська Республіка, Республіка Молдова, Республіка Сербія, Німеччина, Республіка Абхазія, Великобританія, Фінляндська Республіка, Республіка Еквадор, Литовська Республіка, Нідерланди, Федеративна Республіка Бразилія, Республіка Індія, Югославія,Королівство Таїланд, Китайська Народна Республіка, Королівство Данія, Словацька Республіка, Республіка Казахстан, Королівство Швеція, Об’єднані Арабські Емірати.

У кожному випадку потрапляння громадян України в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми за кордоном, Міністерство закордонних справ України та закордонні дипломатичні установи у взаємодії з Мінсоцполітики та іншими українськими та іноземними компетентними органами вживають комплекс заходів щодо забезпечення належного реагування на факти вчинення злочинів у сфері торгівлі людьми проти наших співвітчизників за кордоном з метою захисту їхніх прав та інтересів, надання наявної інформації для кримінального переслідування винних осіб, забезпечення безпеки постраждалих під час перебування за кордоном та їх безперешкодного повернення в Україну.

Мінсоцполітики наразі виступає каталізатором активності інших органів виконавчої влади у сфері протидії торгівлі людьми. Зокрема, у 2016-2017 роках було посилено діяльність Національної поліції щодо виявлення злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, було збільшено кількість осіб, яким Мінсоцполітики встановило відповідний статус постраждалих, налагоджено тісну співпрацю з Генеральною прокуратурою, Міністерством закордонних справ, Міністерством юстиції, Адміністрацією Державної прикордонної служби України та іншими органами влади, посилено роботу місцевих державних адміністрацій.

У червні 2017 року Держсекретар США оприлюднив 17-й Звіт про торгівлю людьми, в якому, враховуючи значні досягнення України у сфері протидії торгівлі людьми, Україну було виведено з Контрольного списку другої групи, де вона перебувала протягом чотирьох років поспіль, та переведено в Другу групу.

 

поширити новину: