Ви тут:

Незалежність України і ювілей Конгресу світового українства вшанували полтавці у Львові

Незалежність України і ювілей Конгресу світового українства вшанували полтавці у Львові

У дні святкування Незалежності України заслужений працівник культури України, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук та керуюча справами Полтавської обласної ради Оксана Черкас стали учасницями відзначення Днів української діаспори у Львові під гаслом «Українці разом – майбутнє за нами» з нагоди 50-ї річниці діяльності Світового Конгресу Українців, проведених СКУ в багатолітньому партнерстві з очолюваним Іриною Ключковською Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

На Міжнародній конференції українців, котрі з’їхалися до галицької столиці з різних куточків світу, привітали представники влади та громадськості. Щирим вболіванням за долю рідної землі та високим поцінуванням невтомної праці на процвітання України закордонних співвітчизників були пронизані слова виступів Президента Світового конгресу українців Евгена Чолія, Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, голови Львівської обласної державної адміністрації, голови оргкомітету Днів української діаспори у Львові Олега Синютки, заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, ректора Львівського Національного університету «Львівська Політехніка» Юрія Бобала, батька Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка Володимира Голоднюка. Хвилиною мовчання доповідачі й гості зібрання вшанували пам’ять Небесних Лицарів Майдану та полеглих у боротьбі проти російської окупації на Сході України.

Зліва: Валентина Шемчук і Оксана Черкас із Віктором Гетьманчуком та Богданом Чернявським з Канади

«На пленарних сесіях та на тематичних засіданнях «Просування іміджу нової України в світі» та «Захист людських прав: гуманітарні виклики перед Україною» науково-практичної конференції «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» визначалися пріоритети майбутнього України, шляхи відновлення її територіальної цілісності й сприяння процесам євроінтеграції, єднання з українцями світу для дієвого співробітництва на розвиток територіальних громад» – наголосила Оксана Черкас.

«Приєднавшись до великої родини СКУ й разом із українцями всього світу покладаючи квіти до пам’ятника Національного Пророка Тараса Шевченка, ми вшанували пам’ять Великого Кобзаря й кращих синів нашої держави – Героїв Небесної Сотні та загиблих у війні з російськими агресорами на Донбасі, і всі разом ми віримо в завтрашній день України, працюючи в царині розбудови громадянського суспільства й відродження національної духовності, – схиляється перед нинішнім подвигом українців-захисників батьківського краю й визнає нездоланну силу єдності українців світу Валентина Шемчук.

Урочисте Богослужіння відбулося в Соборі Святого Юра. Увінчала 50-літній ювілей світового українства історична академія «Ремінісценції. UA» в Львівському національному академічному театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької. На сцені постали події трагічної і героїчної української історії… Гортали сторінки боротьби українців як нації… Нас кликала до жертовності віра в Єдину Соборну Незалежну Україну!..

Система Orphus Поделиться на fb