Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Наступного року на Полтавщині планують розширити мережу відеокамер для протипожежної безпеки

Наступного року на Полтавщині планують розширити мережу відеокамер для протипожежної безпеки

У Полтавській області триває робота щодо недопущення виникнення випадків займання у лісах та на торфовищах. Також у області планують розширити мережу камер для відеоспостереження, щоб фіксувати виникнення пожеж у лісах.

Про це говорили під час позачергового засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що проходило сьогодні в ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

Володимир Салогуб, Роман Товстий та Віктор Стеблянко

У Полтавській області з початку року виникло 65 лісових пожеж. Вигоріло 69,25 га лісової підстилки, в тому числі 27,5 га верхового лісу. Це значно більше, ніж торік. За аналогічний період в 2016 році сталося два випадки лісової пожежі та вигоріло 0,43 га лісової підстилки. Також цього року виникло 12 пожеж на торфовищі та вигоріло 10,8 га поверхневих покладів торфу. На цей період торік стався один випадок такої пожежі. Тоді вигоріло 0,7 га поверхневих покладів торфу.

Як повідомив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, для запобігання та протидії масовим пожежам у лісових масивах на торфовищах та с/г угіддях, в області протягом останніх років діє програма «Ліси Полтавщини»:

Ми розуміємо важливість забезпечення і ДСНС і управління лісового господарства всім необхідним. Активно виділяємо кошти на запити лісового агентства. Це в тому числі кошти, які необхідні для встановлення відеоспостереження. Також маємо запити на виділення коштів для боротьби з лісовими шкідниками. Кошти йдуть і на впорядкування документації у сфері лісогосподарської діяльності. Зокрема, цього року на дану програму передбачали 7 млн грн.

Обговорення ситуації щодо кількості пожеж у лісових масивах на торфовищах та сільгоспугіддях України

Наступного року запланували повністю покрити мережею камер відеоспостереження лісові господарства області, які цього потребують. Зараз на Полтавщині вже є 18 камер.

Наступного року хочемо, за умови співфінансування з місцевими бюджетами, збільшити їх кількість до 40. Також обов’язкове придбання лісопожежних модулів та маневрених всюдиходів. Вони дуже ефективні саме в момент виникнення пожежі. Розуміємо важливість не лише технічного забезпечення вогнеборців та лісників, а й вчасного реагування. Часто головне завдання – загасити пожежу на першому етапі, — додав Роман Товстий.

Роман Товстий

Також, він зазначив, що робити подібні заходи на місцевому рівні — гарна ініціатива. Але цього замало. На законодавчому рівні має бути жорстка відповідальність за вчинення таких правопорушень, як підпал.

Важливо саме на законодавчому рівні підняти відповідальність за вчинення пожеж у екосистемах. Адже зараз, навіть якщо когось затримують, це адміністративна відповідальність. Але ж шкода природі завдається колосальна, — сказав Роман Товстий.

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу.

Перейти до вмісту