Ви тут:

На Полтавщині впроваджується діяльність сімей патронатних вихователів

На Полтавщині впроваджується діяльність сімей патронатних вихователів

29 серпня відбулася нарада щодо впровадження в області діяльності сімей патронатних вихователів як альтернативної форми сімейного виховання та соціально-психологічної реабілітації дітей за участю представників служб у справах дітей виконкомів Подільської, Київської та Шевченківської районних у місті Полтаві рад, Полтавської райдержадміністрації, Полтавського міського та Полтавського районного центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, національний тренер МБО «Партнерство «Кожній дитині» з питань навчання кандидатів у патронатні вихователі. Захід організований службою у справах дітей Полтавської облдержадміністрації спільно з обласним центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

Нараду розпочала начальник служби у справах дітей ОДА Інна Конончук, яка зазначила, що в умовах децентралізації влади та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей функціонування патронатних вихователів набуває особливого значення, оскільки дає можливість безпосередньо територіальній громаді задовольняти потреби тимчасового влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Повідомили в Полтавській ОДА.

«Патронат над дитиною – комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, визначення форми її влаштування», –  зазначила заступник директора обласного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Вікторія Масляк. Також вона зауважила, що під час перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя дитина зможе спілкуватися зі своїми батьками, з якими соціальні працівники будуть проводити відповідну роботу щодо подолання складних життєвих обставин і повернення дитини у сім’ю.

Серед іншого на нараді обговорювалися питання активізації інформаційної кампанії щодо впровадження патронату та пошуку потенційних патронатних вихователів. Тому осіб, які мають бажання стати патронатними вихователями, просимо звертатися до служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації за телефонами: 50-27-27, 60-61-19.

Система Orphus Поделиться на fb