Ви тут:

На Полтавщині говорили про роботу системи БПД в області

На Полтавщині говорили про роботу системи БПД в області

29 серпня в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області відбулося розширене засідання керівної ради центрів з надання безоплатної правової допомоги за участю керівників бюро правової допомоги у Полтавській області. Під час заходу учасники обговорили основні досягнення, актуальні питання розвитку системи та окреслили перспективи у подальшій роботі надання БПД на Полтавщині.

Засідання керівної ради відбулося напередодні річниці відкриття в області 23-х бюро правової допомоги, які стали точками доступу громадян до отримання безоплатної правової допомоги, центрами правопросвітництва та правового інформування у відповідних адміністративно-територіальних одиницях.

Відкрив захід директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий, який зазначив про важливість відкриття бюро правової допомоги.

«Хоч бюро відкриті порівняно нещодавно, їх фахівці вже мають чимало позитивних напрацювань в роботі. Про необхідність та значимість системи свідчать показники звернень громадян як за отриманням консультацій, так і щодо представництва інтересів у судах, що говорить про довіру громадян до системи» – зазначив Олександр Черчатий.

Він повідомив, що Регіональним центром з надання БВПД у Полтавській області вже з початку року видано 3833 доручень адвокатам на представлення інтересів клієнтів, що значно вище показників минулого року Фахівцями МЦ та бюро правової допомоги надано понад 18 000 консультацій клієнтам Крім того, правову допомогу громадяни можуть отримати через широку мережу дистанційних пунктів доступу до правової допомоги, яких в області налічується понад 200. Важливим досягненням фахівців системи БВПД є прийняття Програм правової освіти та правової допомоги. В області прийнято 1 обласна Програма правової освіти, 22 районні, 3 міські програми та 21 програма правової освіти та правової допомоги сільських та селищних рад Полтавської області, якими передбачено виділення коштів у сумі понад 1 млн. грн. на реалізацію основних заходів.

Робота керівної ради розпочалася з нагородження кращих працівників системи БПД області, яких відзначили подяками та грамотами Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області за якісну роботу.

З вітальним словом до присутніх звернулися народний депутат України Андрій Река, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко та виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Полтавської області Володимир Микійчук.

Народний депутат Андрій Река відзначив важливість діяльності системи надання правової допомоги та позитивні відгуки населення його виборчого округу про результати роботи бюро правової допомоги.

«Для громадян система правової допомоги створює гарантії правового захисту. Велике значення має правопросвітницька робота, тому важливо проводити її спільними зусиллями, акумулюючи для цього кошти місцевих органів влади» – зазначив Андрій Река, наголосивши також на значній роботі, яка проводиться в Україні і рамках децентралізації влади та зростанні ролі об’єднаних територіальних громад.

«Для територіальних громад система безоплатної правової допомоги є дуже надійним партнером. Ми плідно співпрацюємо у здійсненні правопросвітницької роботи. Так, разом ми провели низку правопросвітницьких заходів – це і семінари для сільських, селищних голів та юристів органів місцевого самоврядування. Особливо хотілося б відзначити постійну методичну допомогу від фахівців системи безоплатної правової допомоги,а саме правову допомогу як у вигляді правових консультацій, так і у вигляді методичних матеріалів, які розроблені місцевими центрами та бюро правової допомоги» – повідомив Володимир Микійчук.

Під час заходу учасники обговорили підсумки роботи місцевих центрів та бюро правової допомоги щодо забезпечення громадян якісною правовою допомогою у регіоні та визначили пріоритети у подальшій діяльності. Фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області поінформували колег про особливості організаційного, юридичного та кадрового забезпечення діяльності системи. Доповідачі акцентували увагу на тому, яким чином здійснюється планування роботи, на які напрями діяльності слід звернути увагу задля досягнення якісних та кількісних показників у роботі, плануванні правопросвітницьких заходів, проведення робочих зустрічей, роботі мобільних дистанційних пунктів.

Фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги зорієнтували на ключових завданнях та формах роботи щодо проведення правопросвітницвта серед територіальних громад. Правова освіта має бути системним, безперервним процесом розпочинатися у навчальних закладах, де дітей знайомлять з основними правами, обов’язками, відповідальністю та продовжуватися у подальшому для працівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, де дану категорію знайомлять не лише з актуальними правовими питаннями, а й змістом ключових реформ у державі. Норми чинного законодавства, правові гарантії, можливості захисту своїх прав мають бути роз’яснені жителям територіальних громад, щоб вони не лише знали свої права, а й вміли ними скористатися на практиці. Учасники розширеної керівної ради окремо зупинилися на питаннях щодо збільшення фінансування оплати праці фахівців системи БВПД, планування видатків для забезпечення належного матеріально-технічного забезпечення місцевих центрів та бюро правової допомоги.

Директори місцевих центрів та керівники бюро поділилися позитивним досвідом щодо захисту прав клієнтів, створення мережі мобільних та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів, здійснення правороз’яснювальної роботи у ЗМІ.

Так, керівники місцевих центрів розповіли про роботу, яка здійснюється фахівцями місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги у напрямі надання первинної та вторинної правової допомоги, посилення правової спроможності територіальних громад, налагодження ефективних комунікативних зв’язків з партнерами. Окремо директори МЦ розповіли про мережу мобільних та дистанційних пунктів, які діють за участю працівників МЦ та бюро правової допомоги, звернувшись до яких громадяни можуть отримати відповідну консультацію фахівців в приміщеннях центрів зайнятості, бібліотек, лікувальних закладів, сільських рад, судів, управлінь пенсійного фонду, соціального захисту, що максимально забезпечує доступ громадян до правової допомоги. Очільники місцевих центрів також розповіли про форми правопросвітництва, які використовують МЦ та бюро при проведенні заходів, поділилися досвідом залучення ресурсів органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, насамперед у рамках прийнятих Програм правової освіти та правової допомоги. Також фахівці системи БПД області розповіли про роботу, яка проводиться щодо роз’яснення норм чинного законодавства, інформування про діяльність МЦ та бюро правової допомоги, поширення позитивних практик захисту прав клієнтів у засобах масової інформації.

Заходи подібного формату дозволяють не лише обговорити актуальні питання у діяльності фахівців системи, озвучити проблемні питання та визначити шляхи їх вирішення, а й поділитися досвідом, поспілкуватися з колегами.

Нагадуємо, що система безоплатної правової допомоги на Полтавщині складається з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, яким надається вторинна правова допомога, а саме, здійснюється захист прав громадян у кримінальному провадженні. Чотири місцеві центри (Перший, Другий полтавські, Кременчуцький та Лубенський місцеві центри з надання БВПД) надають первинну (консультації, правове інформування) та вторинну правову допомогу у цивільних та адміністративних справах, а 23 бюро правової допомоги надають юридичні консультації та забезпечують доступ громадян до електронних сервісів Міністерства юстиції, що дає можливості отримати юридичні консультації у всіх куточках нашої області.

  • Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська 37/40, тел.. (0532) 56-26-66.
  • Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка 2, тел.(0532) 50-27-22.
  • Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська 37/40, тел.. (0532) 56-02-88.
  • Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел.. (05366) 3-00-38.
  • Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська 17  (у дворі суду), тел. (05361) 61-120.
Система Orphus Поделиться на fb