Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Кременчужан закликають відповідально ставитися до вибору продуктів харчування та технології приготування їжі

Кременчужан закликають відповідально ставитися до вибору продуктів харчування та технології приготування їжі

Сьогодні на засіданні надзвичайної проти епідеміологічної комісії під головуванням міського голови Віталія Малецького за участю представників медичної та санітарної служб міста, сфери освіти та позашкільної освіти, відділів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради та торговельної мережі Кременчука, скликаної за фактом підозри захворювання громадян на сальмонельоз, були розглянуті питання щодо  профілактики та попередження цієї інфекції серед населення міста. Про це повідомили в Кременчуцькій міськраді.

За інформацією санітарних лікарів система сучасного   санітарного  контролю перебуває на рівні 50-60-х років минулого століття. Наразі у спеціалістів санітарної служби практично немає важелів впливу, що вони можуть застосовувати до недобросовісних суб’єктів господарювання, які реалізовують продукти харчування та готові справи. В таких умовах здоров’я громадян напряму залежить від того, як відповідально до своїх зобов’язань ставитимуться суб’єкти ланцюгу – постачальник – реалізатор – покупець.
Коментуючи ситуацію, керівник управління охорони здоров’я Кременчука Дмитро Петращук зауважив, що вчора до інфекційного відділення лікарні «Кременчуцька» звернулося 5 громадян із однаковою симптоматикою. Лікарі попередньо встановили діагноз сальмонельоз,  аналізи відправлені на лабораторне дослідження, результат якого буде відомий за 5-ть днів.  Головний медик міста зауважив, що наразі пацієнтам  призначено необхідний курс лікування, проводиться він за рахунок коштів міського бюджету.
Санітарний лікар Лариса Коровіна зауважила, що інфекція потрапила до організму хворих після вживання ними страви, до складу якої входили сирі яйця. Вцілому, за інформацією санлікаря, наразі епідеміологічна ситуація в країні є напруженою. За останній рік в країні було зареєстровано 76 спалахів на гострі кишкові інфекції групового характеру. На фоні цього в Полтавській області і Кременчуці показник захворювання на кишкові інфекції також виріс вдвічі у порівнянні з минулим періодом. Лариса Коровіна наголосила, що наразі Держпродспоживслужба Кременчука здійснює перевірку закладу, де були придбані яйця.
Як стало відомо на засіданні комісії, громадяни, госпіталізовані до інфекційного відділення з попереднім діагнозом на сальмонельоз, яйця придбали в мережі магазинів «АТБ» на перехресті вулиць Лесі України та Воїнів Інтернаціоналістів. Як зазначає представник торговельної мережі, в магазині дотримуються термінів реалізації продукції, для її зберігання створені всі необхідні санітарні та температурні умови.
Щоб попередити розповсюдження даної інфекції серед городян, керівник міста  наголосив на необхідності проведення широкої роз’яснювальної роботи серед кременчужан. Він зауважив, що в торговельних об’єктах, де  реалізують продукти харчування, які можуть переносити збудники сальмонели, мають здійснювати систематичний контроль за термінами зберігання такої продукції. В торговельній мережі, закладах громадського харчування та  освіти працівники мають бути ще раз перевірені на наявність проходження медоглядів. Що стосується окремо взятого магазину, то в ньому з метою мінімізації ризиків необхідно вилучити з продажу всю партію цього товару.
Керівник міста дав окреме доручення  щодо виявлення порушників правил торгівлі, які реалізують продукти харчування на стихійних ринках. До цього напрямку роботи будуть залучатися фахівці санітарної служби, патрульної поліції та управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики виконкому міської ради. Спеціалісти медичної галузі Кременчука мають розробити пам’ятки щодо профілактики захворювання на сальмонельоз серед населення. Їх буде розмішено в публічних місцях, сетилайтах, транспорті.  
 

 

Перейти до вмісту