Ви тут:

«Креативна Європа» стала ближчою для Полтави

«Креативна Європа» стала ближчою для Полтави

Представники Національного Бюро програми «Креативна Європа» завітали до Полтави, аби розказати, як правильно писати проекти, щоб отримати фінансування від Європейського Союзу. Участь у тренінгу взяли представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та культурного сектору.

«Креативна Європа» – це найбільша грантова програма Європейського Союзу, яка фінансує проекти культурного та аудіовізуального секторів. У «Креативну Європу» входять 39 країн-учасниць. Україна долучилася до програми в листопаді 2015 року, а Національне Бюро програми «Креативна Європа» було створене лише наприкінці літа 2016 року. Фактично наша країна бере участь у програмі один рік. За цей час фінансування отримали 4 вітчизняних проекти.

Керівниця Національного Бюро в Україні Юлія Федів говорить, що це хороший показник. Деякі країни в перші роки участі в програмі не отримували фінансування на жоден проект. Проте, усього українці подали 28 проектів, тож нам ще є над чим працювати.

Під час тренінгу Юлія Федів розповіла про сам проект «Креативна Європа», про підпроекти, з яких він  складається, та про розподіл бюджету між ними. До 2020 року на підтримку європейських проектів планують виділити 1,46 мільярдів євро. 56 % бюджету іде на підпрограму «Медіа», 31 % – на підпрограму «Культура», 13 % на міжсекторальну співпрацю. Україна є повноцінним учасником підпрограми «Культура».

Подати заявку на фінансування можуть лише юридичні особи, котрі діють не менше двох років. Також учасники повинні мати як мінімум 3 партнера з 3 країн для маломасштабних проектів та 6 партнерів з 6 країн для великомасштабних проектів. Ще однією обов’язковою умовою для фінансування є власний внесок автора проекту. Для маломасштабних проектів ця сума становить мінімум 40 % від загальної вартості, для великомасштабних – 50 %. Джерела цих фінансів можуть бути різними: починаючи від особистих заощаджень і закінчуючи коштами грантових організацій.

Також Юлія Федів акцентувала увагу на тому, яким проектам надається перевага, які критерії оцінки та на що звертають увагу експерти. Детально обговорили і саму процедуру подачі заявки: від реєстрації на сервісі до підписання договорів з міжнародними партнерами.

Проект радять готувати близько року. Мінімум – два місяці. За кілька днів написати якісний проект не вдасться і, відповідно, отримати фінансування також.  Хоча деякі організації пробували це зробити, розповідає керівниця Національного Бюро. Розказала вона і про інші поширені помилки, яких варто уникати, щоб отримати фінансування.

Юлія Федів зазначила, що європейські країни зацікавлені у співпраці з Україною, а у нас є хороший потенціал, тому потрібно рухатися в цьому напрямку і використовувати можливості для розвитку.

Учасники тренінгу говорять, що до цього вже чули про таку програму Європейського Союзу, але тепер усвідомили всю її серйозність і більш відповідально підходитимуть до участі в ній.

Заступник голови Полтавської районної ради Івженко Олексій після сьогоднішнього навчання зрозумів, що потрібно набиратися досвіду і долучатися до проектів інших країн:

«Такі тренінги дуже допомагають, стимулюють до подальшого розвитку. Я розширив коло знань про «Креативну Європу», про дану програму Європейського Союзу. З колегою зрозуміли, що на нашому етапі краще йти не як аплікантами, а як один із учасників, накопичувати багаж знань і в подальшому їх використовувати».

Ще одна учасниця тренінгу Ірина Дудка також каже, що полтавці поки не готові самостійно подавати проекти на участь у програмі. Проте у нас є достатній потенціал, аби спочатку долучатися до реалізації інших проектів, а згодом створювати власні.

«Я думаю, у нас є величезний ресурс. У мене відразу склалося щонайменше два-три проекти, які могли б бути цікавими. Але треба проконсультуватися з польськими колегами, бо розумію, що тут партнерство грає головну роль. Не знаю, наскільки ми готові бути головними аплікантами, але у нас є ідеї, ресурси і можливості, щоб спочатку бути хоча б співпартнерами» розповідає пані Ірина.

Наталія Норіцина

Система Orphus Поделиться на fb