Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Капремонти, перевірка газопроводів та обладнання: “Полтавагаз” готується до опалювального періоду

Капремонти, перевірка газопроводів та обладнання: “Полтавагаз” готується до опалювального періоду

Хоч літо ще у розпалі, але вже зараз ПАТ «Полтавагаз» готується до опалювального періоду. Це і реконструкція та заміна газових мереж, і обстеження газових колодязів, і перевірка внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Що необхідно зробити «Полтавагазу» до зими?

За Інвестиційною програмою «Полтавагазу» цього року необхідно освоїти 16,7 млн. грн., які підуть на відновлення об’єктів держмайна. Про це повідомили у прес-службі ПАТ «Полтавагаз».

Підприємством заплановано дві реконструкції газорегуляторних та шафних регуляторних пунктів (ГРП та ШРП), 15 капітальних ремонтів будівель ГРП та ШРП, 24 заміни обладнання в ГРП, п’ять капремонтів газових колодязів, обладнання комплексами телеметрії 38 ГРП, реконструкцію та заміну майже 4,9 км. газових мереж, заміну 58 ШРП, будівництво, ремонт та реконструкцію 144 станцій катодного захисту.

На сьогодні вже замінено 1921 метр газопроводів. Також замінено обладнання на двох ГРП та 14 ШРП, 38 ГРП обладнано комплексами телеметрії, придбано ще 26 ШРП та інших матеріалів на близько 3 млн. грн.

Половину необхідних газопроводів та приладів уже перевірили

Важлива складова підготовки до опалювального періоду — комплексне приладове обстеження підземних газопроводів. Уже обстежено 1517 км, тобто половина від запланованого. Щодо ГРП та ШРП, то перевірка працездатності запобіжно-скидних та запірних пристроїв пройшла у 53% технічного обладнання.

Один з ключових моментів безпеки для населення — технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Воно вже пройшло по 82,2 тис. приладів. По 1752 одиницях устаткування припинено газопостачання, оскільки воно експлуатувалося з порушеннями правил безпеки.

Завжди готові до аварійних ситуацій

У ПАТ «Полтавагаз» функціонує комісія з питань надзвичайних ситуацій. Її завдання — запобігання виникнення НС. Якщо ж такі сталися, комісія організовує роботи з локалізації.

Також на підприємстві створено об’єктовий матеріальний  резерв, що постійно поновлюється. Тому підрозділи «Полтавагазу» забезпечені аварійним запасом матеріалів та обладнанням для підконтрольних об’єктів.

У Полтаві та районах газопостачання області цілодобово працюють 18 аварійно-диспетчерських служб. Вони відпрацьовують всі нештатні аварійні ситуації, контролюють тиск газу на ГРП та при необхідності регулюють режими газопостачання.

— Підприємство відповідає за розподіл газу до майже 380 тисяч споживачів, — говорить прес-секретар ПАТ «Полтавагаз» Ольга Левченко. — Тому зараз активно тривають капремонти газопроводів і необхідних споруд, закупівля нового обладнання, перевірка устаткування. Наша ефективна робота — запорука стабільності газопостачання, комфорту і безпеки життя сотень тисяч людей.

 

 

Перейти до вмісту