Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Гінцівська стоянка відзначила 25 років від відкриття

Гінцівська стоянка відзначила 25 років від відкриття

Гінцівській стоянці – чверть століття Традиційно, 15 серпня, у день археолога стоянка відкрита для відвідувачів.

Відкриття цієї пам’ятки свого часу започаткувало вивчення палеоліту у Східній Європі. Вже 25 років поспіль ідуть дослідження стоянки, з 1993 року тут постійно проводяться розкопки міжнародною експедицією Інституту археології Національної академії наук України під керівництвом кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології Національної академії наук України, археолога, палеолітознавця, провідного фахівця України по первісному мистецтву, вченого секретаря комісії «Верхнього палеоліту Євразії» Міжнародної спілки преісториків та протоісториків при ЮНЕСКО, лауреата Державної премії України у галузі науки і техніки, офіцера ордену «Академічних Пальм» Франції Людмили Яковлєвої, повідомляють у Лубенській райдержадміністрації.

Людмила Яковлєва розповіла відвідувачам про історію вивчення палеоліту у Східній Європі та Україні, показала розкоп трьох людських жител, виготовлених з кісток мамонта, яким більше 20 тисяч років, про побут тогочасних людей. Розкопки проводяться під надійним захистом переносного ангару, конструкція якого відповідає всім міжнародним нормам і широко використовується при сучасних розкопках в Західній Європі.

Як завжди, прибув і колега-історик із Франції – професор університету Сорбонни в Парижі, археолог, палеолітознавець, провідний фахівець методології археології в Європі, заступник президента Міжнародної спілки преісториків та протоісториків при ЮНЕСКО Франсуа Джіджан.

Голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко привітала археологів з професійним святом та 25-річчям співпраці , а також щиро подякувала їм за небайдужість та збереження археологічної спадщини, а також відзначила подякою вклад Людмили Яковлєвої у дослідження історії нашого краю.

Також очільниця району поспілкувалася з головою Духівської сільської ради Валентиною Даладою і головою Бієвецької сільської ради Ніною Остапенко про підготовку до Дня Незалежності , а також директором ТОВ «Удай-Агро» Віталієм Трубніковим з приводу закінчення жнив та технічного оснащення сільськогосподарських підприємств.