Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чим унікальні літні табори Полтавщини та як в них відпочивають діти

Чим унікальні літні табори Полтавщини та як в них відпочивають діти

У Таборах Полтавщини завершується третя зміна. Як відпочивають діти в позаміських закладах оздоровлення та відпочинку в Кременчуцькому районі перевірили журналісти полтавських ЗМІ разом з заступником  начальника Управління  у справах сім’ї молоді та спорту  полтавської облдержадміністрації Наталією Шкоденко.

Табір «Сонячний» розташований в с. Омельник.  За літо тут оздоровили майже 2 тис. дітей. Цього року в закладі повністю змінили адміністративно-керівний склад. Змінилися і форми роботи. Команда педагогів розробила спеціальну систему роботи.

Родзинка – тематична ідентифікація. «Ми заряджаємо енергією літа» –  девіз оздоровчої кампанії. Кожного дня діти відкривають в собі нову енергію: творчості, танцю, вражень мандрівок, гри та  майбутніх зустрічей. Команди влаштовують битву хорів, ігротеки, вокальні конкурси. Сьогодні День енергії танцю.

Тож загони організували Dance-time. Кращі танцюристи отримають сертифікати, які обміняють на каву під зоряним небом чи 5 хвилин  дискотеки.

 

«Оздоровчий сезон цього року був гіперактивним, потужним та енергійним. Ми максимально намагалися втілити різні відпочинкові форми та зробити дозвілля дітей сучасним і різноплановим. До нас приїздили фахівці з різних галузей, наприклад, поліція, які проводили з дітьми цікаві майстер класи, вікторини та конкурси. На жаль, нині в дітей спостерігається певна тенденція до пасивності та невміння спілкуватися. Тому ми зорієнтовані на те, щоб навчити дитину спілкуватися»,  – розповіла директор табору «Сонячний» Ольга Шаповал.

У таборі кожен може знайти собі заняття до смаку. Працюють різні гуртки: спортивні, квілінг, образотворчі та інші. У цій альтанці малюють хною. Наприклад, кожен може зробити тату власного імені японською.

Ярослав у таборі відпочиває вчетверте. Приїхав з Харкова.

«Мені дуже подобається в цьому таборі. Я тут дізнався багато нового, знайшов нових друзів.  Вирішив зробити незвичне тату», – сказав Ярослав.

Табр “Супутник” – це літній табір, що знаходиться в с. Дмитрівка.

Цього року він  став філією «Зоряного». Підпорядковані табори виконкому Кременчуцької міської ради. Тепер обидва заклади відпочинку матють одного директора, одну бухгалтерію та навіть однакове меню. Цьго року в «Супутнику» повністю замінили систему водопостачання.

Раніше тут були проблеми з питною водою. Нині її  вирішили. У таборі за літо оздоровили 528 дітей.

«Нині ми приводимо табір до ладу. Робимо поточні ремонти. З 11 приміщень ще 3 потребують ремонту. Плануємо наступного року приймати за зміну 200-300 дітей», – розповів директор табору «Зоряний» та філії «Супутник» Григорій Угніч.

Табір спортивного спрямування. Тож у третю зміну тут відпочивають діти, які займаються спортом. Дозвілля  доповнюють купання в річці.  На території є спеціальний майданчик із сучасними тренажерами.

Подруги Ася та Катерина приїхали з Кременчука. У таборі дівчатам подобається.

 «Ми граємо тут в різні ігри. Не тільки рухливі, а й інтелектуальні. А ще за правильні відповіді отримуємо призи.», – розповіли Ася та Катя.

 Леонід займається баскетболом 2 роки. Щодня тренується на цьому майданчику.

“Мені подобається. Ці тренування дають чималий  ефект. Тренажери сучасні і зручні”, – сказав Леонід.

 

Табір «Зоряний» розташований у с. Потоки.

 

На кожну зміну працівники табору готують цікаву і насичену різноманітними спортивними та культурно-мистецькими заходами програму активного відпочинку та дозвілля, щоб дітям було цікаво та весело. Діє система тематичного дня.  Нині тут за традицією відпочивають юні спортсмени: дзюдоїсти, хокеїсти, фігуристи та велосипедисти.

«Дозвілля організовуємо так, щоб дітям було не сумно. У нас є театр тіней, працюють гуртки. Гурткову роботу спрямовуємо на сучасні смаки дітей», – розповіла методист табору «Зоряний» Ольга Суворова.

 

У таборі є гурток журналістики. Тож діти можуть спробувати себе у ролі ведучих та репортерів. Юні медійники самі монтують телевізійні сюжети та роблять репортажі про свій табір. А ще на територій закладу працює місцеве радіо «Зоряний –ФМ». 10-ти річний Марк займається в гуртку.

«Я спробував себе у ролі журналіста. Разом з керівником веду деякі рубрики на радіо. Мені подобається. А ще в нас є своя газета. Ми там  пишемо про найцікавіші моменти з життя табору», – розповів Марк.

Юні журналісти провели прес-конференцію з Наталією Шкоденко.

 

Орієнтовно, цього року оздоровчою кампанією охопили майже 8 тис. дітей області. За словами Наталії Шкоденко, таких результатів досягли    завдяки дії механізму здешевлення вартості путівок.  Відшкодування  обласна влада збільшила  до майже 70%. Кошти виділяли з бюджетів різного рівня — обласного, районних, міських та сільських — на умовах співфінансування. Решту 40 відсотків сплачували батьки.

«Торік Полтавська область уперше запровадила механізм здешевлення вартості путівки до літніх оздоровчих таборів і таборів відпочинку для дітей. 2017 рік став переломним. Коли  минулого року запрацював механізм то нам  і вірили, і не вірили, що таке можливо, як батьки так і дитячі заклади. Нині цей механізм спрацював ефективніше. Коли ми планували освоїти 8 млн грн.,  то депутати додатково виділили ще більше 5 млн грн. Тобто ми маємо 13 млн 91 тис з обласного бюджету. І більше 13 млн  – це кошти місцевих бюджетів. Ми надали можливість всім сім’ям, які бажають оздоровити дітей отримати відшкодування вартості путівки в дитячі табори. А власникам дитячих закладів це дає можливість зекономити кошти та отримати кошти з бюджету на розвиток матеріально-технічної бази», – сказала Наталія Шкоденко.

У Полтавській області 27 таборів, 23  працювали  за системою відшкодування частини вартості путівки. Досвід Полтавщини перейняли Донецька та Рівненська області.

Нині літні табори працюють у 3 зміни. Наступного року планують відкрити 4 зміну.

 

 

 

Перейти до вмісту