Ви тут:

“Погодні умови цього року не сприяють високим врожаям”, – Фролов

“Погодні умови цього року не сприяють високим врожаям”, – Фролов

 

На сьогодні викликає занепокоєння відсутність на території області ефективних опадів, що спричинило стрімке зниження вологозапасів під усіма сільськогосподарськими культурами, у верхніх шарах грунту волога практично відсутня. За таких складних умов у період наливу колосу озимих та ярих зернових культур, можливе зниження їх урожайності порівняно з минулорічним. Про це сьогодні, під час щотижневої апаратної наради повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

 

 

 

” Погодні умови цього року не сприяють високим врожаям. Не дивлячись на «нормальну» зиму, весняні заморозки та нинішні посухи призведуть до зниження показників. Через катаклізми на Полтавщині очікуємо зниження врожайності зернових до 34 центнерів з гектару, при минулорічному показнику в 45″, – зазначив Фролов.

Та, незважаючи на природні негаразди, цьогоріч аграрії області планують зібрати близько 800 тис. тонн зерна пшениці.

” З цього обсягу близько 70% матиме продовольчі якості. Враховуючи, що на випічку спрямуємо близько 140 тис. тонн, цього цілком достатньо для забезпечення потреб області”, – запевнив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА.

 

На жнива, за словами головного аграрія Полтавщини, цьогоріч мають вийти 2200 комбайнів.

“Техніка вже готова до початку робіт, немає проблем і з наявністю пального”

Що ж до формування споживчих цін, то невелике здорожчання хлібобулочних виборів, вважає Сергій Фролов, може відбутися. Чинниками для цього є, зокрема, збільшення собівартості пшениці, яка нині становить близько 4200 грн, а наступного маркетингового року буде близько 4700.

“Асортимент не зменшиться, а от ціна зросте на 10%”, – сказав він.

Початок збиральних робіт (озимі, ріпак та ячмінь) прогнозується з першої декади липня, озима пшениця та ярий ячмінь – із другої декади цього ж місяця. Масовий збір урожаю припаде на другу декаду цього місяця, говорить директор Департаменту.

Також Сергій Фролов зазначив,що Департаментом агропромислового розвитку ОДА спільно з Головним Управлінням ДСНС України у Полтавській області розроблено Комплексний план забезпечення протипожежного захисту об’єктів агропромислового комплексу області на цей рік, у якому передбачено заборону спалювання стерні, укомплектування техніки та господарських будівель засобами первинного пожежогасіння, згідно з рекомендаціями Правил пожежної безпеки, підготовку полів до збирання урожаю, проведення постійного контролю за станом пожежної безпеки.

 

 

Система Orphus