Ви тут:

На Полтавщині лише один сертифікований полігон твердих відходів, – Бульбаха (ФОТО)

На Полтавщині лише один сертифікований полігон твердих відходів”, – Бульбаха (ФОТО)

Про це повідомив голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Бульбаха.

Саме на Новосанжарщині єдиний на всю область сертифікований полігон, який у 2010 році ввели в експлуатацію.

По потужності полігон розрахований на 60 тис. тон, згідно розрахунків виробляння сміття у районі він може працювати протягом 4 — 5 років.

“Основною проблемою полігону була потреба у постійній присутності важкого бульдозера для проведення ущільнення. А це сприятиме більшій потужності, яка досягатиме 10 років”, – зазначив Сергій Бульбаха.

У придбанні такого бульдозера допомогла компанія DESPO, яка у квітні цього року передала його на баланс Зачепилівського комунального підприємства. Завдяки наявності бульдозера, ущільнення на полігоні відбувається кожні три дні.

На даний полігон звозять сміття з 5 сіл Новосанжарщини. До кінця року планують підключити ще 6, а до кінця 2018 — всі села району.

“У цьому році ми з компанією GIZ плануємо встановити сортувальну лінію і будемо тут сортувати сміття”, – повідомив Сергій Бульбаха.

На сміттєзвалищі працює 4 приймальника побутових відходів та бульдозерист. Протягом місяця на нього звозять близько півтони сміття.

“З Нових Санжар привозять по 4 машини кожного дня, а підприємства — 50 — 60 машин у місяць”, – зауважила в. о. директора комунального підприємства “Добрі руки плюс” Зачепилівської сільської ради Ольга Рибачок.

Зараз лише частково, вручну, перебирають сміття (пластик, скло). У районі відбувається тісна співпраця зі школами, де проводять просвітницьку роботу та залучають дітей до сортування сміття вдома.

Лише за останні півтора року, за підтримки свідомих громадян було ліквідовано п’ять несанкціонованих сміттєзвалищ.

Система Orphus Поделиться на fb