Ви тут:

На Глобинщині перевірили санітарно-ветеринарний стан об’єктів торгівлі

На Глобинщині перевірили санітарно-ветеринарний стан об’єктів торгівлі

Управлінням Держпродспоживслужби в Глобинському районі Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в липні 2017 року проведено комісійну перевірку   дотримання санітарно-ветеринарного законодавства на об’єктах торгівлі на ТОВ «Глобинському міському ринку».

Результати проведення цієї перевірки були заслухані на нараді в Глобинській міській раді за участі керівництва Глобинської міської ради, начальників відділів та провідних спеціалістів міськвиконкому, керівництва комунального підприємства громади, представників громадських організацій та представників Держпродспоживслужби в Глобинському районі.

З результатами перевірки на Глобинському міському ринку присутніх ознайомила лікар з гігієни харчування управління Держпродспоживслужби в Глобинському районі Валентина Ричка.

На жаль,  в ході перевірки були встановлені і факти  порушень вимог дотримання санітарних вимог до торгівлі харчовими продуктами. Встановлено,  що в критиму ринковому павільйоні міського ринку створені найбільш придатні для торгівлі харчовими продуктами умови: прилавки мають гігієнічне покриття, в залі є умивальник з підведеною водою, є водовідведення. Для реалізації м’ясної сировини встановлені холодильні вітрини, де витримується відповідний температурний режим для зберігання м’ясної та рибної продукції. Реалізатори мають відповідні медичні санітарні книжки, спецодяг. На м’ясну  продукцію є експертні висновки лабораторії вет-санекспертизи. Але і тут під час реалізації  туш птиці допущені порушення. Адже, м’ясна продукція зберігалася фасованою у пакетах без дотримання відповідних  температурних умов, що не допускається, так як може привести як до псування харчових якостей  так і виникнення мікробного забруднення..

Та найбільші порушення виявлені під час реалізації ковбасних та м’ясних виробів на відкритих продовольчих рядах  міського ринку. Тут продукція зберігається без дотримання температурних режимів, надрізи на продукції без захисного покриття, завітрені. Шпильки (скріпки) з цінами та найменуваннями продукції та цінами  встромлені у ковбаси та м’ясні батони, чим порушена герметичність готового продукту та створено  пряму загрозу  мікробному забрудненню. В окремих випадках ящики (тара) з м’ясною  продукцією встановлені були прямо на землі. Харчова м’ясо-молочна продукція  в теплу пору року піддається негативному впливу сонця, високих температур, комах.   На окремі види м’ясо-молочної продукції під час перевірки взагалі були відсутні документи, які б підтверджували їх якість та  відповідність певним стандартам.

Зрозуміло, що такий стан речей з торгівлею  є негативним, адже створює загрозу для виникнення кишкових захворювань, та харчових отруєнь. Саме на це звертали увагу учасники наради під час обговорення результатів проведеної перевірки на міському ринку. Не потрібно чекати спалаху захворювань чи летальних випадків, щоб вживати потім якихось рішучих заходів. Потрібно своєчасно реагувати на порушення та проводити профілактичні заходи  з метою недопущення порушень санітарно та ветеринарного законодавства під час проведення торгівлі  харчовою продукціє тваринного походження.

Крім того, як зауважували в своїх виступах Глобинський міський голова Станіслав Джусь, заступник міського голови Олександр Артюшенко, керівник міської громадської організації  з охорони громадського порядку «Муніципальна міліція» Олександр Пшеничний та інші учасники наради, що взяли участь в обговоренні,  на території міського ринку створені умови для належної організації торгівлі  м’ясною та молочною продукцією – це приміщення критого ринку. Таке торгове місце  дещо дорожче для реалізаторів цієї продукції. Зате безпечніше  для тих, хто її придбаває.

Тому за результатами обговорення результатів перевірки    дотримання санітарно-ветеринарного законодавства на об’єктах торгівлі на ТОВ «Глобинському міському ринку»  прийнято було рішення про направлення звернення до керівництва міського ринку з вимогами забезпечити дотримання вимог по  здійсненню торгівлі на міському ринку. Тим більше, що в обов’язки адміністрації ринку і входить забезпечення належних умов для здійснення торгівлі.

Система Orphus Поделиться на fb